گروه معادن سنگ آهن
 
دبیر انجمن سنگ ایران:
تشکل های خصوصی معدن هیچ جایگاهی در دولت ندارند
گروه معادن >سنگ آهن - شریفی با بیان اینکه بخش خصوصی و تشکل ها هیچ جایگاهی در دولت ندارند گفت: در ارتباط با بحث ارزش افزوده باید مشوق هایی را در نظر گرفت.
به گزارش ماین نیوز، دبیر انجمن سنگ ایران در ابتدای مطلب اظهار داشت: کشور ایران حدود 7 درصد از معادن جهان را در اختیار دارد و این عدد قابل توجهی است.

وی با بیان اینکه سهم معدن در تولید ناخالص حدود 1 درصد است گفت: با توجه به این ذخایر معدنی باید به بخش معدن توجه بیشتری کنیم. اشتغال زایی بخش معدن از بخش های دیگر بیشتر است اما هزینه سرمایه گذاری ما برای اشتغال در بخش معدن حداقل در بخش سنگ های تزئینی بسیار پایین است.

این مقام مسئول  خاطرنشان کرد: به ازای هر 50 میلیون تومان می توانیم در این حوزه یک شغل ایجاد کنیم درصورتی که در بخش های دیگر این امکان وجود ندارد. در بخش سنگ های تزئینی ما 27 میلیون تن ظرفیت تولید داریم درحالیکه که کمتر از 10 میلیون تن تولید می کنیم.

شریفی در ادامه بیان داشت: ما در بخش سنگ های تزئینی به ازای هر معدن تقریبا 700 میلیون تومان سرمایه گذاری داریم. ما 2 هزار واحد معدنی داریم و حداقل نیاز سرمایه گذاری 3 میلیارد تومان است و به جای اینکه حمایت کنیم دائم مانع ایجاد می کنیم.
دبیر انجمن سنگ ایران همچنین در ادامه مطلب تصریح کرد: دولت باید بخش کارشناسی را به تشکل های کارفرمایی که تخصصی هستند واگذار کند. بزرگترین اشکال این است که دولت به تشکل ها بها نمی دهد ما نظر کارشناسی تشکل ها را به وزارتخانه می دهیم اما آنها عکس این نظرات عمل می کنند.

شریفی در پایان با بیان اینکه بخش خصوصی و تشکل ها هیچ جایگاهی در دولت ندارند خاطرنشان ساخت: در ارتباط با بحث ارزش افزوده باید مشوق هایی را در نظر گرفت اما بر عکس واحد تولیدی که در این راستا سرمایه گذاری کرده تنبیه می شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 44351
 
مرجع : فصل تجارت