گروه معادن فلزات گرانبها
 
ونزوئلا طلای استخراجی از معادن خود را در ترکیه تصفیه می‌کند
گروه معادن >فلزات گرانبها - ونزوئلا که با تحریم های آمریکا مواجه شده است طلای استخراج شده از معادن این کشور را در ترکیه تصفیه می کند.
 
به گزارش ماین نیوز و به نقل از دیلی صباح، با توجه به تحریم های بین المللی، ونزوئلا مجبور است به جای سوئیس عملیات پالایش طلا را در ترکیه انجام دهد و بعدا طلای تصفیه شده را به مجموعه دارایی بانک مرکزی ونزوئلا انتقال دهد.

به گفته وزیر معادن ونزوئلا، بانک مرکزی ونزوئلا امسال پس از مواجه شدن با موجی از تحریم های بین المللی عملیات پالایش طلا را در ترکیه آغاز نمود.

بانک مرکزی ونزوئلا برای چندین سال متوالی خریدار طلا از معدنچیان کوچک در جنوب این کشور بوده است.

ویکتور کانو وزیر معادن ونزوئلا گفت: طبق توافقی میان ترکیه با بانک مرکزی ونزوئلا قرار شده این عملیات توسط کشورهای هم متحد صورت بپذیرد زیرا شما تصور کنید چه اتفاقی خواهد افتاد اگر ما طلا به سوئیس بفرستیم و سپس بگویند به دلیل تحریم ها این طلاها باید آنجا بماند.

ویکتور کانور در کنفرانس مطبوعاتی هیچ اشاره ای به نام کمپانی های ترکیه ای که درگیر چنین قراردادی با ونزوئلا شده اند ننمود و حتی به مقدار طلای تصفیه شده نیز هیچ اشاره ای نکرد اما به این نکته بسنده نمود که دولت ونزوئلا در سال جاری مقدار 9.1 تن طلا از معدنچیان کوچک خریداری کرده است.

وی در ادامه افزود، طلای تصفیه شده در ترکیه مجددا به ونزوئلا بازخواهد گشت و به بخشی از دارایی های بانک مرکزی این کشور تبدیل خواهد شد.

دولت آمریکا در سال گذشته به بهانه رفتارهای ضد حقوق بشری و تضعیف دموکراسی چندین تحریم سخت علیه ونزوئلا تحمیل نمود از جمله آنکه هیچ یک از شهروندان آمریکایی نمی توانند خریدار محصولات شرکت های دولتی ونزوئلا باشند.

به گفته نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، تحریم ها بخشی از جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورش می باشد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۳
کد مطلب: 44287
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم