گروه صنایع معدنی فولاد
 
فرشاد در گفت‌وگو با ماین نیوز:
مطمئنم امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بود
پیشرفت چادرملو از 92 تاکنون خیره‌کننده است/آخرین وضعیت گندله‌سازی بهاباد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان گفت: مطمئنم سال 1397سال خوبی برای تولیدکنندگان آهن و فولاد ایران خواهد بود همانطور که سال 1396 سال خوبی برای زنجیره فولاد ایران بود.
 
اسدالله فرشاد در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز افزود: امسال عزم همه تولیدکنندگان بر افزایش تولید است. پیش‌بینی من درباره سال جاری عزم و اراده فولادمردان کشور برای ارتقای تولید و افزایش سطح بهره‌وری است‌. همچنین فولادسازان تلاش خواهند کرد شاخص‌های بهره‌وری نیروی انسانی و تولید را بالا ببرند‌. با وجود تحریم‌های تمام عیار در زمینه‌هایی مانند الکترود گرافیتی، تامین قطعات پیشرفته فولادی برای ریخته‌گری مداوم، برخی فروآلیاژها، برخی روغن‌های ویژه، برخی تجهیزات ابزار دقیق و تامین قطعات فولادسازان ایران همچنان به روند پیشرفت خود ادامه خواهند داد.

وی افزود: برای احداث مجتمع‌های بزرگ در حاشیه خلیج فارس و به عنوان مثال مجموعه مکران، سهامداران فولاد قشم در حال تلاش هستند چون ابعاد این سرمایه‌گذاری سنگین است و داشتن اهلیت برای سرمایه‌گذاران بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در ادامه درباره روند پیشرفت مجموعه چادرملو از سال 1392 تاکنون توضیح داد: مقایسه مجموعه سهامداران و کنسرسیوم‌هایی که با خانواده چادرملو در حال کار هستند در حال حاضر با سال 1392 اصلا قابل مقایسه نیست. آن زمان فقط بحث گندله و سنگ آهن بود اما با سرمایه‌گذاری سنگین انجام شده طی سال‎های گذشته و پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده چادرملو وارد حوزه فولادسازی نیز شد و ارزش داراییی‌های چادرملو فوق‌العاده افزایش یافت. در همین مدت شاهد بهبود شاخص توسعه مستمر و پایدار، افزایش تولید و رشد سود در چادرملو بودیم. تکمیل زنجیره ارزش نیز در این شرکت محقق شد.

فرشاد درباره آخرین وضعیت آهن و فولاد غدیر ایرانیان هم گفت: طرح افزایش ظرفیت را داریم. فاز یک فولادسازی فولاد شاهرود راه‌اندازی شد. درخصوص گندله‌سازی بهاباد کار مهندسی تمام شد، ساخت داخل برخی اقلام شروع شده است و کارهای ساختمانی شروع است و اجرای آن هم به خوبی پیش می‌رود.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱
کد مطلب: 44265