گروه معادن ساير حوزه ها
 
نماينده مردم سبزوار در مجلس مطرح کرد
جزئیات تازه از روند احداث کارخانه فرو سیلیکو منگنز در سبزوار
گروه معادن >ساير حوزه ها - نماينده مردم سبزوار در مجلس، جزئیات تازه از روند احداث کارخانه فرو سیلیکو منگنز در سبزوار را تشریح کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به‌ وجود معادنی مانند سنگ‌آهن، سیلیس و منگنز در این شهرستان، گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های بخش معادن این شهرستان فروآلیاژها است و استفاده از ظرفیت‌های سبزوار در بحث فرآوری‌های معدنی به‌عنوان یکی از سیاست‌های کلان ما در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه مجوز احداث کارخانه فروسیلیکو منگنز در منطقه سبزوار صادر شده است، افزود: کارخانه فروسیلیکو منگنز سبزوار با جذب سرمایه‌گذار چینی احداث می‌شود که ظرفیت تولید سالانه 50 هزار تن از این محصول را دارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: احداث این کارخانه در حوالی روستای شهر سوخته در 60 کیلومتری سبزوار مکان‌یابی شده و تمامی زیرساخت‌های مورد مانند وجود سد سنگرد و پست برق 132 کیلوواتی را دارد.

سبحانی‌فر با بیان اینکه با احداث این کارخانه زمینه‌های توسعه استفاده از فروآلیاژها در سبزوار فراهم می‌شود، تصریح کرد: برای فاز نخست احداث این کارخانه حدود 80 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود که برای 200 نفر به‌ صورت مستقیم و 400 نفر به‌صورت غیرمستقیم ظرفیت اشتغال‌زایی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه زمین موردنیاز برای احداث کارخانه به‌سرمایه‌گذار تحویل داده‌ شده است، گفت: طی 10 ماه آینده فاز نخست کارخانه فروسیلیکو منگنز به‌بهره‌برداری می‌رسد که برای منطقه اشتغال‌زایی مناسبی را فراهم کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 44196
 
مرجع : خبرگزاری فارس