گروه معادن سنگ آهن
 
افزایش ظرفیت تولید کنسانتره آهن خواف تا سال ۱۴۰۴
گروه معادن >سنگ آهن - باید با هم افزایی و توسعه زیرساختها ، ظرفیت تولید سالانه 27 میلیون تن کنسانتره آهن در مجتمع معادن سنگان خواف تا سال 1404 فراهم شود.
 
به گزارش ماین نیوز، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی امروز در بازدید از ظرفیت های حمل و افزایش ظرفیت تولید کنسانتره آهن خواف تا سال 1404نقلی و ایستگاه راه آهن سنگان افزود: تلاش می شود که حمل و نقل ریلی در منطقه معدنی سنگان شهرستان خواف توسعه یابد که این اقدام برای تقویت حمل و نقل ریلی بین ایران و افغانستان مطلوب است.

مهرداد تقی زاده گفت: با توجه به مشکلات ترانزیتی در مرزهای ریلی باید از ظرفیتهای حمل و نقلی در منطقه خواف و سنگان بیشتر استفاده شود.

وی گفت: با توجه به ظرفیتهای ریلی مجتمع معادن سنگان خواف و 2 خطه شدن بخش ریلی این منطقه، امکان انتقال 10 میلیون تن سنگدانه‌ از سنگان به سایر نقاط فراهم می شود.

مدیرکل راه آهن خراسان نیزدر این بازدید گفت:در شبانه روز رفت و برگشت 2 قطار از ایستگاه سرخس به مشهد انجام می شود و در 2 سایت ریلی مرزی سرخس 400 واگن در شبانه روز تردد می کنند ولی اکنون به دلیل کمبود بار تنها از 40 درصد ظرفیت سایت استفاده می شود.

ضیایی مهربا بیان اینکه تعویض بوژی بین خط نرمال ایران و خط عریض ترکمنستان در خاک ایران انجام می گیرد، افزود: 50 واگن به صورت همزمان در 2 سایت ریلی سرخس تعویض بوژی می شود که در مجموع روزانه به 300 واگن تعویض بوژی می رسد.

وی گفت: هم اینک واردات و صادرات از مرز ریلی سرخس بین کشورهای ایران، قزاقستان، افغانستان، ترکمنستان و تاجیکستان انجام می گیرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب: 44192
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما