گروه معادن زغال‌سنگ
 
خطر قطعی برق در معادن زغال‌سنگ جدی است
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به کمبود برقی در کشور است اظهارداشت: این‌ مسئله باعث شده قطعی‌هایی در معادن شده که خطر نشت گاز و خطر انفجار را به دنبال دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، نشست مشترک عسکری مدیرعامل صندوق بازنشستگان فولاد کشور با نمایندگان استان کرمان در مجلس، فرمانداران شهرستان‌های کرمان، راور، زرند و کوهبنان، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و شرکت‌های خصوصی فعال در بخش زغال کرمان امروز در محل شرکت زغال‌سنگ کرمان برگزار شد.

در این جلسه رضا اسماعیلی مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به کمبود برقی در کشور است اظهارداشت: این‌ مسئله باعث شده قطعی‌هایی در معادن شده که خطر نشت گاز و خطر انفجار را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه حتما باید از قطعی برق در معادن جلوگیری کرد افزود: نامه به دادستان زرند هم زده‌ایم تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه صنعت زغال کارگرانی سخت‌کوش و زحمت‌کش دارد گفت: این کارگران از فهم و درک بالایی برخوردارند و خواسته‌های آنها نیز خواسته‌های به‌حقی است.

علی حسینی مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه شرکت زغال‌سنگ یکی از شرکت‌ها قدیمی در استان کرمان است اظهارداشت: زغال‌سنگ بیش از 50 میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و همه ماهه به این بدهی اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه باید در اسرع وقت فکری برای بدهی معوقه شرکت به تامین اجتماعی شود تا کارگران متضرر نشوند گفت: آمادگی داریم در طرح بخشودگی جرایم وارد شوند و از این طرح استفاده کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان افزود: کارفرمایان و پیمانکاران صنعت زغال می‌توانند از طرح‌های مشوقی که در تامین اجتماعی در حال اجرا است استفاده کنند و نیروی جدید به‌کارگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه 108 هزار خانواده مستمری‌بگیر در استان کرمان است بیان کرد: براساس قانون کسانی که 20 سال در مشاغل سخت و زیان‌آور باشند مشمول بازنشستگی می‌شوند که آماده همکاری هستیم.

 در این جلسه مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه مشکلات معادن و چالش‌های صنعت زغال در دو بعد استانی و ملی باید پیگیری شوند اظهارداشت: زغال کالای استراتژیک است و باید در استان کرمان نیاز کارخانه‌ها را باید تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه 22 پروانه بهره‌برداری زغال در استان کرمان داریم افزود: طی 40 سال گذشته فقط بحث استخراج و کنسانتره را پیگیری کردیم، اما فرآوری و ارزش افزوده‌ای که در دنیا از زغال ایجاد می‌شود را نداریم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب: 44178
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم