گروه صنایع معدنی فولاد
 
کوهکن خبر داد
کاهش ۷۵ درصدی مصرف آب در شرکت فولاد
ذوب‌آهن ناچار به واگذاری فولاد سبا شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس گفت: مشکلات کم‌آبی یکی از مواردی است که شرکت فولاد مبارکه از آن رنج می‌برد اما این شرکت توانسته 75 درصد مصرف آب خود را از طریق اجرای طرح‌های تصفیه پساب کاهش دهد.
 
به گزارش ماین نیوز، محسن کوهکن پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته فولاد سبا اظهار کرد: شرکت سهامی ذوب‌آهن پیش از این، مدیریت فولاد سبا را بر عهده داشت اما به دلیل مشکلات ناچار به فروش و واگذاری آن به فولاد مبارکه شد.

وی با کنایه به وضعیت مالی دو شرکت ذوب‌آهن و فولاد مبارکه افزود: ذوب‌آهن و فولاد مبارکه دو برادری هستند که یکی از آن‌ها پولدار و دیگری بی‌پول است و باید به هر دو کمک کرد.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حالی که سهمیه آب به کشاورزان داده نشده، طرح‌های توسعه فولاد نیازمند آب است، گفت: فولاد مبارکه با تصفیه پساب شهرستان‌ها توانسته طرح‌های توسعه‌ای خود را پیش ببرد و در مصرف آب صرفه‌جویی کند.

بهرام سبحانی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: شرکت فولاد مبارکه بزرگ‌ترین واحد فولادسازی کشور و بزرگ‌ترین کارخانه فولاد با سهم 22 درصدی در خاورمیانه است.

وی با بیان این که فولاد مبارکه، فولاد سبا و فولاد هرمزگان 3 مجموعه تشکیل‌دهنده این شرکت هستند، اذعان داشت: شرکت تبدیل به یک هلدینگ بزرگ در کشور شده است که بیش از 10 میلیون تن تولید در سال دارند و شرکت فولاد بزرگ‌ترین شرکت سهامی است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه واحدهای عملیاتی شرکت در سراسر کشور گسترده هستند، اضافه کرد: این شرکت در لیست شرکت‌های برتر تولید فلزات کشور، رتبه اول را کسب کرد، ارزش افزوده‌ای که شرکت دارد به این دلیل است که این شرکت در زنجیره تولید هیچ وابستگی به شرکت ثالث ندارد.

وی با بیان اینکه 350 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در فولاد مبارکه مشغول هستند، خاطرنشان کرد: این شرکت همواره در حال توسعه بوده که از 5 سال گذشته تاکنون بیش از 6 هزار میلیارد تومان در کل واحدهای فولادسازی هزینه شده است.

سبحانی در پایان با اشاره به طرح‌های توسعه فولاد مبارکه یادآور شد: مشکلات کم‌آبی یکی از مواردی است که شرکت فولاد مبارکه از آن رنج می‌برد اما این شرکت توانسته 75 درصد مصرف آب خود را از طریق اجرای طرح‌های تصفیه پساب کاهش دهد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
کد مطلب: 44173
 
مرجع : خبرگزاری فارس