گروه صنایع معدنی فولاد
 
تحقق اقتصاد مقاومتی در بزرگترین تولید کننده فولاد کشور
فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین هلدینگ عملیاتی کشور+تصاویر
گروه صنایع معدنی >فولاد - حدود نیمی از فولاد کشور در فولاد مبارکه اصفهان تولید و روانه بازار می شود .
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر عامل فولادمبارکه اصفهان در حاشیه افتتاح طرح های صنعتی این شرکت با حضور معاون اول رییس جمهور گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان پارسال با تولید بیش از هفت میلیون و 500 هزار تن محصول فولادی حدود نیمی ازنیاز بازار های داخلی را به این محصول تامین کرده است.

بهرام سبحانی با بیان اینکه در زنجیره تامین شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود دو هزار و 800 تامین کننده داخلی و شرکت خدماتی عمده نیاز این شرکت صنعتی بزرگ را رفع می کنند افزود: این شرکت هم اکنون با دربرگیری بسیاری از شرکت های فولادی کشور از جمله فولاد هرمزگان ،فولاد سبا ،سنگ مبارکه و شرکت صنایع معدنی سنگال به عنوان بزرگترین هلدینگ عملیاتی کشور محسوب می شود .

وی با اشاره به اینکه این شرکت از نظر تولید محصول هیچ وابستگی به واحد های داخلی و خارجی دیگر ندارد ،گفت : هم اکنون در هیچ از یک مراحل تولید محصول از قطعات وارداتی در این شرکت استفاده نمی شود .

سبحانی تولید 9میلیون و 450هزار تن فولاد را از برنامه های تولیدی این شرکت دانست و افزود: در سال های اخیر ظرفیت تولید محصول در این شرکت بیش از 40درصد افزایش یافته است .

وی گفت : با برنامه های انجام شده ،قرار است تا پایان امسال بیش از یک میلیون و 800تن محصول فولادی از این شرکت به خارج از کشور صادر شود .

مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به تمرکز این شرکت بر تامین نیاز بازار های داخلی افزود: در پنج سال اخیر بیش از 6هزار میلیارد تومان در جای جای مختلف کشورسر مایه گذاری فولاد داشتیم .

وی به توسعه طرح های فولادی این شرکت در سال جاری هم اشاره کرد وگفت : توسعه نورد گرم شماره دو فولاد مبارکه با همکاری شرکتی آلمانی و توسعه فولاد هرمزگان از یک و نیم تن فولاد به سه میلیون تن با همکاری شرکت ایتالیایی از مهم ترین طرح های در دست اجرای امسال است .

سبحانی افزود: در سال های اخیر با توجه با مشکل کم آبی کشور با استفاده ازبازچرخانی آب و تصفیه پساب فاظلاب شهر های هم جوار بیش از 75درصد در مصرف آب صرفه جویی داشتم .

وی گفت : هم اکنون بیش از 35هزار نفر به طور مسقیم و غیر مسقیم در مجموعه فولاد مبارکه اصفهان فعالیت می کنند .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب: 44172
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما