گروه معادن
 
رسیدگی به گزارش تحقیق و تفحص از معادن کشور پس از تعطیلات مجلس
گروه معادن - رییس هیات تحقیق و تفحص از معادن کشور از رسیدگی گزارش هیات مذکور در صحن علنی مجلس پس از تعطیلات قوه مقننه خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، نادر قاضی‌پور گفت: گزارش نهایی کمیسیون پس از اصلاحات حقوقی و ویرایش‌های ادبی توسط هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن تقدیم هیات رییسه مجلس شده و پس از تعطیلات آتی مجلس در دستور رسیدگی صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس پس از قرائت گزارش هیات تحقیق و تفحص در صحن علنی مجلس به قوه قضاییه ارسال می‌شود تا اقدامات بعدی توسط این قوه انجام شود.

وی از پرداختن نشدن تعیین حقوق دولتی معادن توسط برخی شرکتهای دست‌اندرکار، اجرای دست و پا شکسته قانون معادن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، پرداخت نشدن سهم وزارت صنعت، معدن و تجارت توسط دولت پس از وصول مطالبات از معدنکاران و تخلفات اتفاق اتفاده در معدن طلای زرشوران در این گزارش خبر داد.

رییس هیات تحقیق و تفحص از معادن کشور با اشاره به تاثیر مثبت گزارش هیات تحقیق و تفحص بر اصلاح روندهای غلط جاری،‌ گفت: با اجرایی شدن این گزارش توسط قوه قضاییه و اجرایی شدن راهکارهای پیشنهاد شده در گزارش توسط دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت بالایی معادن کشور در ایجاد اشتغال، افزایش درآمدهای دولت، قطع دست رانتخواران و واگذاری معادن به دلسوزان استفاده خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 44121
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا