گروه معادن سرب و روی
 
مدیر مجتمع معدنی روی مهدی آباد درآستانه روز صنعت و معدن خبر داد:
تمام تجهیزات فاز نخست فراوری روی مهدی آباد امسال وارد می شود
برنامه نصب تجهیزات؛ به زودی
گروه معادن >سرب و روی - مدیر مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد گفت: تمام تجهیزات فاز نخست کارخانه فرآوری روی تا پایان سال وارد معدن می شود. وی تاکید کرد: در هفته های آتی،‌ عملیات نصب تجهیزات اصلی کارخانه آغاز می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، امین صفری اظهار کرد: تمامی تجهیزات فاز نخست کارخانه تا پایان سال جاری وارد معدن می شود و نصب و راه اندازی نیز در نیمه نخست 98 به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد از عملیات ساخت فاز نخست تا پایان سال 97 اجرایی می شود، افزود: عملیات نصب تجهیزات کارخانه به ترتیب در 3 بخش سنگ شکن، آسیاب ها و سلول های فلوتاسیون انجام می شود. این تجهیزات از شرکت های معتبر اروپایی تامین خواهد شد که تاکنون تجهیزات سنگ شکن وارد کارخانه شده و نصب آن به زودی انجام می شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر آسیاب های این پروژه به شرکت معتبر آلمانی سفارش داده شده و قسط اول آن نیز توسط سرمایه گذار پرداخت شده است. علاوه بر این قرارداد سلول های فلوتاسیون نیز تا یک ماه آینده با شرکتی معتبر منعقد می شود.

وی در مورد عملکرد بخش معدن اظهار داشت: تاکنون بیش از 30 میلیون تن باطله برداری در بخش معدن صورت گرفته است.

صفری تصریح کرد: این مجتمع در سال گذشته 500 نفر اشتغالزایی مستقیم داشته که این میزان با راه اندازی فاز نخست کارخانه فرآوری به 1000نفر افزایش می یابد.

صفری در ادامه گفت: با راه اندازی فاز نخست کارخانه، ایجاد ظرفیت 200هزار تن تولید کنسانتره روی محقق خواهد شد و در آینده به ظرفیت تولید 800هزار تنی دست خواهیم یافت.

وی اظهار کرد: به دلیل پیچیدگی نوع خاک موجود در معدن مهدی آباد، فرآوری آن با مشکلاتی مواجه است که نیاز به ورود تکنولوژی و تجهیزات دارد . صفری در عین حال تاکید کرد: تلاش می کنیم تکنولوژی تولید بومی شود به طوری که در فازهای بعدی بتوانیم از متخصصان داخلی هم استفاده کنیم.

صفری یادآور شد: مطالعات فرآوری در استرالیا در حال انجام است که فاز سولفید روی تمام شده و مراحل ساخت کارخانه را آغاز کرده ایم و مطالعات بخش اکسید روی نیز امسال نهایی می شود.

مدیر مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد تعامل بخش خصوصی و دولت در حوزه معدن را تحسین کرد وگفت: بخش خصوصی تعامل خوبی با دولت داشته است و باید این بخش را مورد حمایت قرار داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 44110
 
مرجع : ایمیدرو