گروه معادن سرب و روی
 
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان خبرداد:
تامین مواد اولیه ۵۱واحد تولید شمش روی استان زنجان از معدن انگوران
گروه معادن >سرب و روی - رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در استان زنجان ۵۱ واحد تولید شمش روی و ۷ واحد فرآوری در لیست سهمیه بندی مواد معدنی معدن انگوران قرار دارند.
 
به گزارش ماین نیوز، ناصر فغفوری در جلسه بررسی الزامات قانونی و موضوعات معدن سرب و روی انگوران و نحوه عرضه در بورس کالا با بیان اینکه در استان زنجان ۵۱ واحد تولید شمش روی و ۷ واحد فرآوری در لیست سهمیه بندی مواد معدنی معدن انگوران قرار دارند، افزود: به طور کلی در کشور ۸۱ واحد تولید شمش روی و ۱۳ واحد فرآوری در لیست سهمیه‌بندی مواد معدنی معدن انگوران قرار دارند.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۵۱ واحد استانی با ظرفیت ۲۷۵ هزار تن و ۷ واحد فرآوری در استان با ظرفیت ۶.۱ میلیون تن در لیست سهمیه‌بندی مواد معدنی این معدن قرار دارند.

فغفوری یادآور شد: ظرفیت کل این واحدها بر اساس پروانه‌های بهره‌برداری صادره بالغ بر ۲۹۸ هزار تن است.

وی اظهار داشت: سهمیه اختصاص‌یافته برای واحدهای شمش روی حداکثر ۳۰ درصد و برای واحدهای فلوتاسیون ۱۷ درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: این امر حاکی از آن است که معدن انگوران به‌تنهایی جوابگوی ظرفیت‌های موجود در استان و کشور نیست و در این زمینه باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

فغفوری در خصوص عرضه مواد معدنی این معدن در بورس کالا یادآور شد: طبق قانون درصورتی‌که دولت در معادن اجازه قیمت‌گذاری نداشته باشد و مواد معدنی در بازار رقابتی عرضه شود، امکان عرضه آن در بورس نیز فراهم می‌گردد که این امر در خصوص معدن انگوران صدق نمی‌کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲
کد مطلب: 43880
 
مرجع : خبرگزاری مهر