اسماعیلی:

شورای‌عالی اقتصاد با «وضع عوارض بر صادرات مواد معدنی خام» موافقت کرد

خبرگزاری میزان , 10 خرداد 1397 ساعت 16:03

رئیس کمیته تعامل دولت و مجلس در حوزه معادن و صنایع معدنی گفت: پیرو پیگیری‌های کمیته معدنی، فراکسیون معدنی و کمیسیون صنایع و معادن مجلس، شورای‌عالی اقتصاد در جلسه روز گذشته خود «وضع عوارض بر صادرات کلیه مواد معدنی خام» را تصویب کرد.


به گزارش ماین نیوز، داریوش اسماعیلی گفت: پیرو پیگیری‌های کمیته معدنی مجلس، فراکسیون معدنی مجلس و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، شورای‌عالی اقتصاد در جلسه روز گذشته خود «وضع عوارض بر صادرات کلیه مواد معدنی خام» را تصویب کرد.

وی با بیان اینکه این مصوبه از سال ۹۷ عملیاتی می‌شود، افزود: برای کلیه مواد معدنی خام در سال اول ۵ درصد، در سال دوم ۸ درصد و در سال سوم ۱۰ درصد عوارض وضع خواهد شد و به صورت پلکانی اعمال می‌شود.

رئیس کمیته تعامل دولت و مجلس در حوزه معادن و صنایع معدنی گفت: از وزیر «صنعت، معدن و تجارت»، معاون معدنی وزیر «صنعت، معدن و تجارت» تشکر می‌کنیم که طبق پیگیری‌ها چنین موضوعی را پیگیری کردند.

وی افزود: امیدوایم با این تصمیم شاهد مواد معدنی خام صادر نشود.

رئیس فراکسیون معدن مجلس تاکید کرد: این فراکسیون در بخش حمایت از کالای ایرانی همچنان بر فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث جلوگیری از خام فروشی تاکید دارد.

اسماعیلی پیشتر گفته بود: در رابطه با اعمال «عوارض آسیب‌رسان به خام فروشی» ابتدا مجلس قصد داشت از طریق لایحه بودجه سال ۹۷، پیش بینی‌های لازم را داشته باشد، اما از آنجایی که دولت به مجلس گفت این موضوع را در دستور کار دارد و به زودی در این رابطه تصمیم گیری خواهد کرد متاسفانه در جلسه شورای اقتصاد گفته شد که این موضوع به تعویق بیفتد. اگر تا یک ماه آینده عوارض «آسیب‌رسان به خام فروشی» از سوی دولت اعمال نشود حتما این موضوع در مجلس به شکل طرح مطرح خواهد شد تا ما بیش از این شاهد صادر کردن مواد خام معدنی نباشیم.


کد مطلب: 43819

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/43819/شورای-عالی-اقتصاد-وضع-عوارض-صادرات-مواد-معدنی-خام-موافقت

ماین نیوز
  http://www.minews.ir