گروه صنایع معدنی فولاد
 
تاثیر اعتصاب کامیونداران بر فولاد
گروه صنایع معدنی >فولاد - بازار فولاد چند هفته‌ای است که با مشکلاتی مواجه شده است. ورود به ماه رمضان، مشکلات حمل‌ونقل و بیم و امید از دورنمای قیمت‌ها، تاکنون ۳ عامل اصلی نقش‌آفرین در بازار فولاد بوده‌اند که اجازه آزادی عمل چندانی به تقاضا نمی‌دهند.
 
به گزارش ماین نیوز، این وضعیت، نگرانی‌های بسیاری را برانگیخته به‌ویژه در شرایطی که مشکلات حمل‌ونقل پس از موضوع بارش‌های فصلی به اعتصاب هم کشیده شده است.

واقعیت آن است که حجم معامله و حمل‌ونقل کاهش یافته و نه تنها در بازار فولاد بلکه در سایر صنایع مشابه، حجم باری که کامیون‌ها منتقل می‌کنند تقلیل یافته است.

این وضعیت در نهایت در کنار افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل، شرایط سختی را پیش‌روی شرکت‌های حمل‌ونقل و کامیونداران قرار داده که خروجی آن اعتصاب و افزایش ۲۰ درصدی هزینه‌های حمل‌ونقل بوده است.

البته این شرایط برای همه فعالان صنعت فولاد به یک میزان موثر نبوده یعنی برخی بیش از سایرین متحمل هزینه شده‌اند.

بازار فولاد تا پایان ۲هفته آینده، این شرایط کجدار و مریز را ادامه خواهد داد یعنی ضعف معامله‌ها و سردرگمی قیمت‌ها را باز هم تجربه می‌کند، اگرچه ظرفیت چند فاز رشد و کاهش نرخ نیز در این بازار وجود دارد.

به صورت دقیق‌تر اگرچه انتظار برای تغییرات قیمتی وجود دارد اما روند کلی بازار از آرامش نسبی و ضعف معاملات حکایت می‌کند. به احتمال قوی اواخر ماه رمضان و حتی روزهای منتهی به عید فطر، شاهد تغییراتی جدید در این بازار خواهیم بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 43814
 
مرجع : روزنامه گسترش صمت