گروه معادن سنگ آهن
 
استاندار کردستان در مراسم معارفه فرماندار بیجار عنوان کرد:
آغاز عملیات اجرایی مجموعه کارخانه های آهن اسفنجی در بیجار، قروه و سقز بعد از ماه رمضان
گروه معادن >سنگ آهن - استاندار کردستان از آغاز عملیات اجرایی مجموعه کارخانه های مستقل آهن اسفنجی در بیجار، قروه و سقز بعد از ماه رمضان خبر داد و گفت: باید از همه ظرفیت ها برای رونق اقتصادی و توسعه این منطقه استفاده کنیم.
 
به گزارش ماین نیوز، بهمن مرادنیا در مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان بیجار شامگاه یکشنبه با بیان اینکه ایجاد تغییرات مدیریتی با هدف ایجاد فضایی برای افزایش همکاری مردم و مسئولان و تسریع در حرکت به سمت بهتر شدن امور است، گفت: زنجیره فولاد در استان کردستان به خصوص شهرستان های سقز، بیجار و قروه یک ظرفیت اقتصادی و یک موضوع مهم اجتماعی است که باید محقق شود.

وی با بیان اینکه بهترین راهکار مناسب برای جلوگیری از اختلافات اجتماعی میان مردم استان، احداث سه مجموعه آهن اسفنجی به صورت مستقل در سه شهرستان بیجار، سقز و قروه است، افزود: احداث زنجیره فولاد با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اولین و بزرگترین سرمایه گذاری دولتی در استان کردستان است.

وی گفت: برای تامین آب شرب شهرهای دیواندره و بیجار نیز براساس برنامه ریزی های انجام شده، سد سیاه زاغ در آینده نزدیک با هدف تامین آب این شهرها به بهره برداری می رسد.

وی افزود: تأمین آب شرب شهرستان بیجار از طریق این سد نیازمند اعتباری بیش از 14 میلیارد ریال است که بانک ها در تأمین این اعتبار نقش بسزایی دارند.

گفتنی است، علی اکبر ورمقانی که پیش از این فرماندار شهرستان سقز بود در این مراسم به عنوان فرماندار جدید بیجار معرفی و کار خود را آغاز کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب: 43813
 
مرجع : خبرگزاری کرد پرس