گروه معادن ساير حوزه ها
 
بخشنامه فوری وزارت صنعت درباره احتمال «خروج ایران از برجام»
گروه معادن >ساير حوزه ها - اگرچه اطمینان از باقی ماندن ایران در برجام برای بسیاری در داخل و خارج، احتمال بالایی دارد اما صدور بخشنامه ای مهم که با قید "خیلی فوری از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به 6 معاون خود ارسال شده، نشان می دهد سناریوهای دیگری نیز برای دولت کشورمان فرض شده است.
به گزارش ماین نیوز، طبق این بخشنامه با درج دستور کامل محمد شریعتمداری، اینچنین بیان شده است که "کلیه قراردادهایی که بایستی ظرف 90 یا 180 روز آتی نهایی شود، و اگر نشود در مخاطره است، لیست گردد و برنامه عملیاتی برای به فرجام رسیدن آن پروژه ها فورا ارائه شود".

نکته مهم در این نامه وزارت صنعت آن است که از قول وزیر مربوطه، اینگونه بیان شده: "کلیه قراردادهایی که ظرف 90 یا 180 روز باقی مانده، با عملیاتی شدن تحریم ها یا احیانا «خروج کشور از برجام» بایستی به فوریت به دنبال انجام یا تنظیم و انعقاد آنها در حوزه های ساخت، معدن و تجارت باشیم نیز جداگانه معلوم و ارائه شود".

 به نظر می رسد این اولین بار است که یک مقام مسئول مهم در کشورمان، خبر از احتمال خروج ایران از برجام پس از اقدام غیرقانونی ترامپ می زند که بر این اساس، باید توجه خاصی به آن داشت.


تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 43781
 
مرجع : بورس نیوز