گروه معادن
 
بررسی گزارش اولیه تحقیق و تفحص از معادن کشور
گزارش نهایی ظرف ۲۰ روز آینده تکمیل می‌شود
گروه معادن - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس نشست امروز کمیسیون متبوعش با دستور کار بررسی گزارش تحقیق و تفحص از معادن کشور را تشریح کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید باستانی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست کمیسیون گزارش اولیه هیئت تحقیق و تفحص از معادن مورد بررسی قرار گرفت چرا که آمار مربوط به معادن از استان‌های مختلف ارسال و وضعیت مربوط به استخراج، پروانه‌ها و اکتشاف آنها مشخص شده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مباحثی همچون حقوق و عوارض دولتی و بهره مالکانه در برخی بخش‌ها مطرح بوده که وضعیت آنها مشخص شده است، افزود: ممکن است در برخی استان‌ها واگذاری‌هایی صورت گرفته باشد که این موضوع در بسیاری از استان‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در برخی استان‌ها حقوق و عوارض دولتی دریافت نشده و یا به نوعی حقوق دولتی تضییع شده است که در متن گزارش تحقیق و تفحص مد نظر قرار گرفته است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش برخی استان‌ها هنوز کامل نشده است، یادآور شد: در برخی از استان‌ها آمارها در حال به روز شدن است و برخی اعضای هیئت تحقیق و تفحص که حوزه‌های آنها بزرگتر بوده گزارش‌هایشان تکمیل نشده است.

وی با تأکید بر اینکه از خروجی تحقیق و تفحص از معادن، تخلفات بیرون می‌آید، افزود: با این تحقیق و تفحص آمارها سامان می‌یابد، وضعیت حقوق دولتی مشخص می‌شود و از دل آن حوزه معادن سر و سامان بیشتری می‌یابد .

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گزارش نهایی تحقیق و تفحص از معادن ظرف 20 روز آینده تکمیل می‌شود و سپس برای قرائت در صحن علنی مجلس به هیئت رئیسه ارسال می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
کد مطلب: 43772
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت