گروه معادن
 
گسترش همکاری‌های «ومعادن» با اروپا
گروه معادن - مدیرعامل سرمایه‌گذاری معادن و فلزات از گسترش همکاری‌های اقتصادی این شرکت با شرکت‌های آلمانی خبر داد. عزیزاله عصاری گفت: در نشستی که برای آشنایی نماینده کشور آلمان با توانمندی‌های «ومعادن» برگزار شد، راه‌های گسترش همکاری‌های متقابل با شرکت‌های آلمانی مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش ماین نیوز، در این نشست که با حضور «گریت‌مینتس» دبیر اول و رئیس بخش اقتصادی سفارت جمهوری فدرال آلمان برگزار شد، عصاری ضمن معرفی مجموعه شرکت‌های «ومعادن» و طرح‌های در دست اجرا، پیشنهادهایی برای توسعه مراودات فنی و اقتصادی بین دو طرف مطرح کرد. در این جلسه همچنین با تحلیل شرایط فعلی، درباره راهکارهای عملی ارتقای سطح همکاری با شرکت‌های آلمانی به ویژه در حوزه حمل و نقل ترکیبی و انرژی‌های تجدیدپذیر مذاکره شد.

مدیرعامل «ومعادن»  گفت: این هلدینگ بزرگ معدنی و فلزی، برنامه‌های ویژه‌ای را در توسعه گستره فعالیت‌های معدنی خود در سطح ملی و بین‌المللی دنبال می‌کند که طرح احداث بزرگ‌ترین اسکله تخصصی معدنی و فولادی در بندر شهید رجایی، محوریت کنسرسیوم بزرگ اکتشافی و شروع همکاری‌های متقابل به ویژه در صنایع معدنی با کشور استرالیا از آن جمله است. وی درباره احداث اسکله تخصصی افزود: این طرح در مرحله مذاکره برای جذب سرمایه‌گذار قرار دارد. به گفته وی مطالعات اولیه برای امکان‌سنجی این طرح آغاز شده است.

وی همچنین درباره گسترش ارتباطات «ومعادن» با کشور استرالیا گفت: در نشستی با سفیر استرالیا مذاکرات اولیه آغاز شده است. وی در پاسخ به سوال دنیای‌اقتصاد درباره شرایط ارتباطات با کشورهای اروپایی و موضوعات مربوط به برجام افزود: روابط ما با درک شرایط موجود و در نظر گرفتن همه محدودیت‌ها صورت می‌گیرد.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب: 43755
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد