گروه صنایع معدنی فولاد
 
بازار در انتظار گزارش ۱۲ماهه فولادی‌ها
سودآوری سهام سرب و روی حتی با خروج از برجام
گروه صنایع معدنی >فولاد - کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه گروه سرب و روی با توجه به خام فروشی، حتی در صورت خروج آمریکا از برجام نیز سودآور خواهد بود، گفت: پیش‌بینی سودآوری سنگ‌آهن و فولادی‌ها منوط به بررسی گزارش 12ماهه این شرکت‌ها در آستانه مجامع است.
 
به گزارش ماین نیوز، سید رضا موسوی معاملگر اوراق کارگزاری مهرآفرین با ارزیابی امروز بازار سرمایه و رشد خودرویی‌ها گفت: مهم‌ترین دلیل رشد خودرویی‌‌ها در بورس، تحویل دلار 4200 تومانی بابت واردات مواد مورد نیاز این کارخانه‌ها بوده و از طرف دیگر در بازار منفی، نوسان مناسب خودرویی‌ها باعث گردش پول و سبزشدن بازار می‌شود.

وی ادامه داد: اگر فرض گرفته شود که بازار روال مثبتی را سپری می‌کرده، بازهم سهام خودرویی‌ها می‌تواند نوسان و جهش مناسبی را در بورس ایجاد کند چراکه خودرویی‌ها حیاط خلوت دولتی‌ها هستند.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه سنگ‌آهن و فولادی چندان تغییر نداشتند، افزود: شاخص‌های این گروه به‌‌عنوان لیدر بازار شناخته می‌شود بنابراین یک سهم مثبت یا منفی این گروه بر تمامی بازار تاثیرگذاری آنی دارد اما ثبت جهش و رشد گروه سنگ‌آهن و فولادی‌ها را نمی‌توان بدون بررسی گزارش 12ماهه این شرکت‌ها در نزدیکی مجامع آنها تایید یا رد کرد.

موسوی درباره گروه سرب و روی نیز اظهارکرد: نماد شرکت‌‌های سرب و روی در کشور به‌واسطه خام‌فروشی و خریدار بزرگی همچون چین، چندان تحت تاثیر برجام قرار نخواهند گرفت و اتفاقا وضعیت این گروه بورسی با توجه به افزایش نرخ جهانی می‌تواند به سودآوری خوبی دست یابد.

این کارشناس بازار خروج آمریکا از برجام را بی‌تاثیر دانست و تصریح کرد: برای بازار 50میلیاردی بورس کشور بود و نبود ترامپ دیگر تفاوتی ندارد چراکه اندازه بورس بسیار کوچک شده است؛ از سوی دیگر حقوقی‌ها از بهمن تا امروز فعالیت چندانی در بازار نداشته‌اند چراکه در وهله نخست این گروه پولی برای خرید در بازار نداشته ضمن آنکه سهام خود را هم راحت نمی‌توانند در بازار معامله کرده و بفروش برسانند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 43663
 
مرجع : بورس نیوز