گروه صنایع معدنی فولاد
 
بی ثباتی دلار بازار آهن را قفل کرد
خبری از خرید و فروش نیست
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس اتحادیه آهن فروشان با بیان اینکه آهن فروشان با این اوضاع بازار ارز سرگردان هستند، گفت:واردکنندگان هنوز دسترسی به ارز ۴۲۰۰ تومانی ندارند.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد آزاد با اشاره به اینکه ارز 4200 تومانی دولت محدود و تحت شرایط خاص در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، اظهارداشت: واردکنندگان هنوز دسترسی به ارز 4200 تومانی ندارند و از آن طرف صادرکنندگان هم تمایلی به انتقال ارز خود آنهم با قیمت 4200 تومانی به سیستم بانکی ندارند.

وی با بیان اینکه برخی از صادرکنندگان ارز خود را داخل کشور نیاورده و به واردکنندگان آنهم با قیمت ارز آزاد می فروشند، افزود: در حال حاضر بازار خرید و فروش آهن بلاتکلیف بوده و کمتر معامله ای در آن انجام می شود.

رئیس اتحادیه آهن فروشان اضافه کرد: قرار بود کارخانجات 20 هزار تن محصول در بورس کالا بفروشند که متأسفانه بلاتکیفی بازار عاملی شده تا عرضه خود را به روزهای آینده موکول کنند.

آزاد با بیان اینکه آهن فروشان با این اوضاع بازار ارز سرگردان هستند، گفت: امروز هر کیلو میلگرد 2800 هزار تومان، هر کیلو تیرآهن 3100 هزار تومان و ورق 3هزار و 5 تومان قیمت گذاری شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 43654
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم