گروه معادن سنگ آهن
 
آهن اسفنجی کم کربن در مجتمع فولاد دامغان تولید می شود
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل مجتمع فولاد دامغان گفت: آهن اسفنجی کم کربن با هدف کاهش آلایندگی محیط زیست در مجتمع فولاد دامغان تولید می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، مجتمع فولاد دامغان که از 20 ماه پیش با سرمایه گذاری 600 میلیارد تومانی بخش خصوصی راه اندازی شده ، بخش زیادی از مواد اولیه تولید شمش فولاد را از خرید ضایعات آهن تامین می کند.

مهدی رنجبری مدیر عامل مجتمع فولاد دامغان در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون با خرید ضایعات فلزی، ذوب و ترکیب آن با افزودنی ها، سالانه بیش از 100هزار تن شمش فولاد در آلیاژهای مختلف تولید و روانه کارخانه های نورد کشور می شود.

وی گفت: با انعقاد قرارداد با مشتریان خارجی ، تا یک ماه آینده زمینه صادرات شمش های تولیدی دامغان به کشورهای حوزه خلیج فارس ، ترکیه وآذربایجان فراهم می شود.

رنجبری همچنین با اشاره به ساخت واحد تولید آهن اسفنجی کم کربن در این مجتمع و راه اندازی آن تا سه ماه آینده گفت : با توجه به اینکه آهن قراضه حدود نیمی از مواد اولیه مورد نیاز این مجتمع را تامین می کند برای تامین کامل مواد اولیه مورد نیاز این شرکت ، واحد تولید آهن اسفنجی در دست ساخت است .

مدیرعامل مجتمع فولاد دامغان ، کاهش آلایندگی محیط زیست و استفاده مستقیم از سنگ آهن در روند تولید از مزیت های تولید آهن اسفنجی کم کربن ذکر کرد و گفت : با راه اندازی خط تولید آهن اسفنجی زمینه اشتغال 200 نفر دیگر فراهم می شود .

تبدیل ضایعات به مواد اولیه صنعتی، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده ، زمینه اشتغال مستقیم برای 300 نفر از جویندگان کار را در دامغان فراهم کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 43649
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان