گروه صنایع معدنی فولاد
 
کرباسیان در حاشیه افتتاح واحد آهن اسفنجی سبزوار:
کارآفرینان بخش خصوصی به بخش معدن و صنایع معدنی ورود پیدا کنند
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: کارآفرینان بخش خصوصی و نهادهای سرمایه گذار به بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان بخش سودآور ورود پیدا کنند.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی کرباسیان در حاشیه افتتاح کارخانه آهن اسفنجی طرح فولاد سبزوار اظهار داشت: در سال 96، بیش از 9 میلیون تن صادرات در زنجیره فولاد داشتیم. در زنجیره سایر محصولات معدنی نیز صادرات داشتیم که در مجموع بیش از 20 درصد از صادرات کشور به بخش معدن و صنایع معدنی اختصاص داشت و توانستیم بازارهای جدیدی کشف کنیم.

وی افزود: با این روند، افق چشم انداز اقتصاد که به سمت برون گرایی و اقتصاد مقاومتی است در حال محقق شدن است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه جذب برخی سرمایه های کشور از جمله بانک ها به بخش معدن و صنایع معدنی، از جمله افتخارات ایمیدرو است، تصریح کرد: پیش از این، بانک پارسیان در حوزه معدن و صنایع معدنی نبود اما اکنون در 2 پروژه مهم شامل طرح فولاد سبزوار (با سهم 85 درصدی و ایمیدرو 15 درصد) و نیز طرح شرکت اپال پارسیان سنگان (60 درصد و 40 درصد ایمیدرو) حضور دارد.

وی افزود: طرح گندله سازی اپال پارسیان دی 96 افتتاح شد و طرح کنسانتره سازی آن در 2 فاز تعریف شده که فاز نخست آن به ظرفیت 2.6 میلیون تن در حال تولید است و عملیات اجرایی فاز دوم با ظرفیت تولید 2.4 میلیون تن طی دو ماه آینده آغاز می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 43646
 
مرجع : ایمیدرو