گروه معادن سنگ آهن
 
جزئیات بازدید ناطق نوری از چادرملو
گروه معادن >سنگ آهن - حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به دعوت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو صبح دوشنبه این هفته از مجتمع های صنعتی و معدنی چادرملو در شهرستان اردکان یزد بازدید کرد.
 

به گزارش ماین نیوز، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ورود به مجتمع صنعتی چادرملو از کارخانه فولاد و احیاء، کارخانه گندله‌سازی و نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی بازدید و در جریان فعالیت‌ها و روند توسعه شرکت قرار گرفت.

وی در این دیدار با تشکر از مجموعه کارآفرینان، مدیران و کارگران این مجموعه گفت: تاسیس این مجتمع باعث اشتغال فراوان در منطقه شده و امیدواریم با توسعه این طرح‌ها، بخشی از مشکلات کشور در حوزه اشتغال‌زایی رفع شود.

وی با اشاره به موضوع آب به عنوان یکی از مهمترین مسائل استان یزد، خاطرنشان کرد: مدیران باید با تکنولوژی‌های پیشرفته برای کاهش مصرف آب و نیز استفاده از پساب فاضلاب شهری  برنامه ریزی لازم را  انجام دهند و مردم نیز می بایست در مصرف آب صرفه جویی کنند.

حجت الاسلام ناطق نوری همچنین از ایجاد و توسعه این مجموعه بزرگ اقتصادی در استان یزد در شرایط سخت تحریم تقدیر کرد.

در این بازدید استاندار یزد، نماینده، امام جمعه و فرماندار شهرستان اردکان و مدیر عامل چادرملو وی را همراهی می کردند.

گفتنی است در مجتمع صنعتی چادرملو  واحدهای گندله سازی با ظرفیت تولید 3 میلیون و 600 هزار تن، کارخانه فولاد چادرملو با ظرفیت 1 میلیون و 300 هزار تن، واحد در حال اتمام مراحل ساخت احیای مستقیم، با ظرفیت 1 میلیون 550 هزار تن  کارخانه آهن اسفنجی غدیر ایرانیان با ظرفیت 800 هزار تن و واحدهای 800 هزار تنی و آهن اسفنجی و 800 هزار تنی شمش فولاد ارفع مستقر هستند و در حال حاضر بیش از 2500 نیروی کار در این مجتمع مشغول بکار می باشند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری به منظور بازدید از مجتمع معدنی چادرملو عازم این مجتمع در 180 کیلومتری یزد شد.

مجتمع معدنی چادرملو نیز سالانه با تولید 10.5 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور است که علاوه بر تامین مواد اولیه تولید فولاد واحدهای تحت پوشش خود، سالانه بالغ بر 6 میلیون تن کنسانتره تحویل کارخانه های فولاد مبارکه و خوزستان می دهد.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 43644