گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
کاتِرپیلار خبر از حال خوب اقتصاد جهان می‌دهد
گروه تجهيزات و ماشين آلات - عملکرد کاترپیلار، معیاری برای سنجش سلامت اقتصاد جهانی به شمار می‌آید، چون ماشین‌آلات غول‌پیکر آن گرانند و در پروژه‌های گوناگونی استفاده می‌شوند و شرکت‌ها و دولت‌ها تنها زمانی ممکن است دست به عملیاتی کردن آن پروژه‌ها بزنند که نسبت به چشم‌انداز اقتصادی و ثبات مالی خود اطمینان داشته باشند.
 
به گزارش ماین نیوز، این شرکت حالا از رشد تقاضا برای محصولاتش و رونق اقتصادی در امسال میلادی خبر می‌دهد.


کاترپیلار در مسیر رونق
 کاترپیلار بزرگترین شرکت سازنده ماشین‌های سنگین در جهان، هفته گذشته پیش‌بینی سود خود را برای پایان امسال میلادی در نیمه دی ۱۳۹۷ خورشیدی ارائه کرد. این شرکت همچنین برآوردی از درآمدهای خود در فصل نخست امسال میلادی برابر با اول ژانویه (۱۱ دی ۱۳۹۶) تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین ۱۳۹۷) ارائه داد و از تقاضای بالای جهانی برای تجهیزاتش در دوره یادشده گفت.

این شرکت مستقر در روستای دیرفیلد و در ایالت ایلینوی امریکا که عملکرد آن ابزار سنجش قابل اعتمادی برای فعالیت‌های اقتصادی جهان است، برای ۳ ماه منتهی به پایان مارس، سود خالص ۲/۷۴ دلاری را برای هر سهم خود گزارش کرد. در ادامه امسال میلادی نیز بیشتر تحلیلگران رقم ۲/۰۴ دلار را برای هر سهم پیش‌بینی می‌کنند.

این شرکت که در فصل نخست امسال، شاهد روند پیوسته و قدرتمند ساخت‌وساز زیرساخت‌ها در چین و امریکای شمالی بود، در چشم‌انداز سود امسال میلادی، رشد ۲ درصدی را پیش‌بینی‌کرد.

کاترپیلار همچنین برای این سال، افزایش حجم فروش خود را پیش‌بینی و آن را مهم‌ترین محرک رشد اقتصاد جهانی معرفی کرد، اما هشدار داد که احتمال تاثیر مربوط به مسائل ژئوپلتیکی و محدودیت‌های تجاری را بر این چشم‌انداز انکار نمی‌کند.

در فصل نخست امسال، حجم فروش کاترپیلار رشد ۳۸ درصدی داشته و ۵/۷ میلیارد دلار برآورد شده است.
به گفته جیم آمپلی، مدیرعامل کاترپیلار، این غول تولیدکننده تجهیزات سنگین در یک سال گذشته، ۱۰هزار و ۹۰۰ شغل به واحدهای خود در سراسر جهان اضافه کرد و مجموع نیروی انسانی خود را به ۱۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رساند. این شرکت همچنین در فصل نخست امسال میلادی ۵۰۰ هزار میلیون سهام عادی خریداری کرد.

در جدول زیر، برآوردهای مالی کاترپیلار در فصل نخست سال جاری میلادی آمده و با آنچه در مدت مشابه سال گذشته بوده، مقایسه شده است.کاترپیلار پیش از رونق

کاترپیلار در حالی خبر از رونق اقتصادی کسب و کار خود می‌دهد که تا اواخر سال گذشته میلادی به دلیل رکود اقتصادی حاکم بر بازار فلزات صنعتی و تحت‌تاثیر آن، هر روز خبری از کاهش یا توقف فعالیت یکی از غول‌های معدنی جهان به گوش می‌رسید و این شرکت به این دلیل اقدام به تعطیل کردن یکی از کارخانه‌های خود در شهر گوسلیس بلژیک کرد؛ اتفاقی که به بیکاری ۲هزار نفر انجامید. این شرکت پیش از این اتفاق نیز قصد داشت شماری از مشاغل زائد را که شامل حدود ۱۰ هزار نفر بود، تا سال ۲۰۱۸ میلادی حذف کند. از پایان سال ۲۰۱۲میلادی (۱۳۹۱ خورشیدی) تا اواخر ۲۰۱۶ میلادی (۱۳۹۵ خورشیدی) حدود ۲۰ درصد برابر با ۳۰ هزار نفر از نیروهای کاترپیلار کم شده بود.


نگاهی به کاترپیلار
کاترپیلار که به اختصار کَت نامیده و با رنگ زرد محصولاتش شناخته می‌شود، شرکت صنایع سنگین امریکایی است. این شرکت بزرگترین تولیدکننده ماشین‌آلات سنگین عمرانی، ماشین‌آلات استخراج معدن، موتورهای دیزلی، موتورهای گازسوز، موتورهای درون‌سوز، لکوموتیوهای دیزلی‌الکتریکی و توربین‌های گازی و ماشین‌های راهسازی است. بولدوزر، جرثقیل، لیفتراک، گریدر، بیل مکانیکی، دامپتراک، لودر، موتورهای دیزل و بکهولودرموبایل، فهرستی از تولیدات کَت هستند. این شرکت همچنین در زمینه عملیات تعمیر و نگهداری و خدمات مالی فعالیت می‌کند.

سهام این شرکت در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود و همچنین به عنوان جزئی از شاخص‌های میانگین صنعتی داو جونز و اس‌اندپی۵۰۰ به‌شمار می‌آید. پیشینه فعالیت کت به ۹۳ سال می‌رسد و آغاز فعالیت آن در ایالت کالیفرنیا بوده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۱
کد مطلب: 43560
 
مرجع : روزنامه گسترش صمت