گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
سرمایه‌گذاری مشترک با اتریشی‌ها برای توسعه صنعت ریلی
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - در ملاقات هیات ۱۰ نفره از فعالان حوزه صنایع ریلی اتریش با معاون امور بین‌الملل اتاق تهران، دو طرف نسبت به توسعه همکاری‌های دوجانبه در حوزه حمل‌ونقل ریلی تاکید کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، اعضای این هیات که با همراهی کریستف گراب‌مایر، رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران در اتاق بازرگانی تهران حضور یافته بودند، نمایندگان شرکت‌های اتریشی بودند که در بخش‌ خدمات صنایع ریلی از جمله ارائه قطعات بتنی پیش‌ساخته نوآورانه برای استفاده در سکوها و ساختمان‌ها، ارائه راهکارهای نوآورانه در ارتباط با سیستم‌های عایق‌بندی و قطعات الکترونیکی، تولید و نگهداری ماشین‌آلات ریل‌گذاری و کاهش ریسک بلایای طبیعی فعالیت دارند.

در این نشست، معاون امور بین‌الملل اتاق تهران به سابقه روابط اقتصادی دو کشور اشاره کرد و گفت: بعد از لغو تحریم‌ها، هیات‌های بسیاری از اتریش و دیگر کشورها میهمان اتاق تهران بودند. اتریش اولین کشور اروپایی بود که بعد از لغو تحریم‌ها هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی به ایران اعزام کرد و خواهان گسترش و افزایش روابط اقتصادی دو کشور شد.

محمدرضا بختیاری ضمن اشاره به سرمایه‌گذاری‌هایی که شرکت‌های اتریشی در حوزه‌های مختلف از جمله سلامت، گردشگری، خودرو، انرژی‌های تجدیدپذیر و... در ایران انجام داده‌اند، از عدم استفاده از ظرفیت خط اعتباری یک میلیارد یورویی اوبر بانک اتریش سخن گفت و افزود: اتاق بازرگانی تهران آمادگی دارد تا به شرکت‌های اتریشی برای یافتن شریک تجاری از میان اعضای اتاق کمک و آنها را حمایت کند.

مجید بابایی ابراهیم‌آبادی، دبیر و سخنگوی انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته نیز به تغییرات ساختاری حمل‌و‌نقل ریلی کشور در طول ۱۲ سال اخیر اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در ایران در اختیار دولت است؛ اما عملیات حمل‌ونقل کاملا از سوی شرکت‌های بخش خصوصی انجام می‌پذیرد.

وی با اشاره به تولید واگن‌های باری و مسافربری در ایران از طرف‌های اتریشی خواست تا پتانسیل‌های خود را جهت همتایابی از طریق اتاق تهران به این انجمن اعلام کنند. بابایی سپس به اولویت انجمن در افزایش ظرفیت واگن‌های حمل‌ونقل و نیز بسته‌های حمایتی دولت از شرکت‌های اتریشی اشاره کرد و از آنها خواست تا در این زمینه با ایجاد کنسرسیوم‌های مشترک در ایران سرمایه‌گذاری کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب: 43434
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد