گروه معادن
 
نورقلی پور:
بررسی گزارش اولیه تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری معادن
گزارش نهایی طی هفته های آتی در صحن علنی قرائت می شود
گروه معادن - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: گزارش اولیه هیات تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری معادن کشور در این کمیسیون ارائه شد.
 
به گزارش ماین نیوز، رامین نورقلی‌ پور  در تشریح نشست روز(یکشنبه 26 فروردین‌ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: عمده مسئله‌ای که در کمیسیون مطرح شد بحث تحقیق و تفحص از واگذاری معادن در کشور بود که تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در آن عضویت دارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به اینکه این تحقیق و تفحص مستقیما بر عهده کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بود گزارش نیز در این کمیسیون قرائت شد، گفت: نظراتی نیز از طرف همکاران ارائه شد و مقرر گردید گزارش تکمیلی‌تر تهیه و در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این تحقیق و تفحص چندین ماه در استان‌های مختلف زمان برده بود، ادامه داد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و عضو سایر کمیسیون‌ها نیز در این تحقیق و تفحص حضور داشتند و در استان‌های خود گزارش‌هایی را تهیه کرده بودند، همچنین از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اقدامات مختلفی صورت گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمع بندی نهایی تهیه شده تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری معادن کشور در صحن علنی مجلس ارائه می‌شود، عنوان کرد: یکی دیگر از مباحث مطرح شده در نشست امروز در خصوص بررسی وضعیت تولید کشور بود.

نور قلی‌پور، اضافه کرد: در ادامه نشست امروز وظایف بر عهده کمیسیون ویژه تولید ملی و اینکه نمایندگان چگونه می‌توانند در تصمیمات مختلفی که در مجلس گرفته می‌شود تا بتوانیم در سال جاری تولید ملی و کالای ایرانی را بیش از پیش حمایت کنیم تاثیرگذار باشند نیز مطرح شد.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اینکه تخلفاتی نیز در گزارش هیات تحقیق و تفحص از معادن مطرح شد، اظهار داشت: گزارشی از تخلفات مطرح نشد و فعلا کلیاتی از موضوع تحقیق و تفحص مطرح شد؛ با توجه به اینکه تعدادی از اعضای کمیسیون در حوزه معادن کشور مسئولیت‌هایی را داشته‌اند موضوع را باز کردند و نحوه واگذاری‌ها را به‌صورت ریزتری مورد بررسی قراردادند و بحثی در خصوص اینکه شرکت یا مجموعه‌ای تخلف کرده باشد صورت نگرفت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب: 43433
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت