گروه معادن
 
نماینده مجلس:
وضعیت کار در معادن شرق گلستان خطرناک است
گروه معادن - نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس گفت: وضعیت کار در معادن شهرستان های آزادشهر و رامیان در شرق استان گلستان به دلیل ضریب امنیت پایین، نامناسب و خطرناک است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا ابراهیمی روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون کارگری شهرستان رامیان که در محل معدن زغال سنگ ملچ آرام برگزار شد، خاطرنشان کرد: بهتر است معادن ناامن تعطیل شوند و یا دولت ایمنی معادن را برعهده بگیرد.

وی با بیان اینکه حق کارگران این نیست که هم در جای خطرناک و با شرایط سخت کار کنند و هم دستمزدشان شش یا هفت ماه عقب بیفتد، تصریح کرد: مسئولان باید به فکر چاره باشند.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شیوه سنتی فعالیت معادن منطقه گفت: شیوه های استحصال از معادن شرق گلستان قدیمی بوده و مدیران آن باید به فکر تغییر این روند با هدف پیشرفت امور باشند.

ابراهیمی با اشاره به وضعیت سخت معیشتی کارگران افزود: کارفرما یا سرمایه گذار وظیفه دارد نسبت به تلاش کارگران پاسخگو باشد.

در این نشست مدیرکل سیاسی و انتخابات استاندار گلستان هم گفت: با توجه به جایگاه ویژه کارگران، هر هفته در یک شهرستان کمیسیون استانی کارگری برای رسیدگی به وضعیت این قشر از جامعه و بازدید از پروژه های موفق و شکست خورده تشکیل می شود.

احسان مکتبی گفت : با توجه به اینکه نابودی هر شغل به نابودی بنیان یک خانواده می انجامد، مسئولیت کمیسیون کارگری بسیار سنگین است.

وی با اشاره به مشکلات جامعه کارگری گلستان، افزود: حجم بدهی بعضی واحدهای تولیدی و کارخانجات به تامین اجتماعی معضلی برای جامعه کارگری استان است و تعدیل نیروی تعدادی از موسسات و واحدهای تولیدی استان، ظرفیت بحران سازی کارگری در استان را دارند که باید به سرعت تدابیر لازم برای آن اتخاذ شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گلستان خاطرنشان کرد: همه باید تلاش نمایند تا امنیت شغلی و آسایش کارگران تامین شود.

درپایان این جلسه، اعضای کمیسیون کارگری استان گلستان و شهرستان رامیان با بازدید از معدن زغال سنگ ملچ آرام با استماع مشکلات و درد دل کارگران، نسبت به تلاش بیشتر به منظور رفع دغدغه های آنها قول مساعد دادند.

عمده ترین معادن گلستان، معادن زغال‌ سنگ هستند که بیشتر در شرق این استان از جمله در دو شهرستان رامیان و آزادشهر مستقر هستند و سالانه حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰هزار تن زغال‌ سنگ از آنها استخراج می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳
کد مطلب: 43406
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا