گروه صنایع معدنی فولاد
 
دو مقام مسئول اعلام کردند:
چند آمار ۱۲ ماهه فولادمبارکه با افزایش ۱۲درصدی و ثبت رکورد جدید تولید
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه و مدیر یک مجموعه از افزایش ۱۲درصدی تحویل محصولات و دستیابی به رکورد جدید تولید فولاد خام در سال گذشته خبر دادند.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود اکبری درباره عملکرد سال گذشته فولاد مبارکه اظهار داشت: طی سال قبل تولید محصولات با افزایش ۱۲ درصدی همراه و ۷ میلیون و ۳۲ هزار و ۷۰۵ تن از محصولات فولاد مبارکه به بازار داخلی و جهانی تحویل شد.

وی با اعلام اینکه سال گذشته با توجه به نیاز بازار داخلی، صادرات محصولات شرکت ۱۷درصد کاهش یافته، ادامه داد: از این میزان محصول ۸۲ درصد به بازار داخلی و ۱۸درصد به بازارهای جهانی عرضه شده است.

این مقام مسئول افزود: "فولاد" در سال گذشته بالغ بر ۵ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۵۵۴ تن انواع محصولات به بازار داخلی عرضه کرد که نسبت به سال ۹۵ با رشد ۲۲ درصدی نسبت همراه بود. همچنین تناژ ثبت سفارش شده با ۱۲درصد رشد به ۷ میلیون و ۲۰۷ هزار تن و حمل ریلی محصولات با رشد ۶ درصدی به یک میلیون و ۱۲۹هزار تن افزایش یافته است.

اکبری با اشاره به رشد کیفی محصولات فولادمبارکه خاطر نشان کرد: طبق نظرسنجی از مشتریان، میزان رضایتمندی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش یافته است.

ثبت رکورد جدید و برنامه تولید 7.2 میلیون تن تختال

محمدرضا بنائیان مفرد مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد مبارکه هم سال ۹۶ را پربارترین سال در طول عمر بهره برداری از این شرکت دانست و گفت: برنامه تولید سال گذشته ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن بود که با تلاش و پشتیبانی، رکورد بی سابقه تولید ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۸۰۷ تن محقق شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل (۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تن) ۱۴درصد رشد نشان می دهد.

به گفته وی در سال جدید نیز ظرفیت اسمی 7.2 میلیون تن تختال در شرکت فولاد مبارکه محقق خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۴
کد مطلب: 43390
 
مرجع : بورس پرس