گروه معادن
 
معاون وزیر صنعت:
تراز تجاری بخش معدن، پارسال به ۴ میلیارد دلار رسید
گروه معادن - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: تراز تجاری بخش معدن در سال گذشته با جهش پنج میلیارد دلاری نسبت به سال 91 به حدود چهار میلیارد دلار رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، «جعفر سرقینی» روز سه شنبه در سی و هفتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در محل این اتاق، افزود: تراز تجاری بخش معدن در سال 91 منفی یک میلیارد دلار بود که با سیاست‌گذاری های صحیح دولت، برنامه ریزی و حمایت از معدن کاران و صنعتگران به چهار میلیارد دلار در پایان سال گذشته ارتقا یافت.

وی ادامه داد: در بخش صنعت فولاد و صنایع معدنی نیز در چهار سال گذشته 75 میلیون تن به ظرفیت زنجیره فولاد کشور اضافه شد که این دستاورد، بدون برنامه‌ریزی، حمایت و سرمایه‌گذاری امکان پذیر نبود.

وی یادآور شد: دستیابی به رکورد 195 میلیون تنی ظرفیت زنجیره فولاد کشور و روند افزایشی تولیدات معدن و صنایع معدنی (به جز سیمان و مصالح ساختمانی که کاهشی بودند) در سایه برنامه ریزی دولت حاصل شد.

بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، از تولید 19 میلیون و 77 هزار و 700 تن فولاد خام در کشور در 11 ماه سال 1396 و رشد 11.5 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال 1395 حکایت دارد.

به گفته «مهدی کرباسیان» رئیس هیات عامل ایمیدرو، صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در 11 ماه پارسال به هشت میلیارد و 500 میلیون دلار رسید که 20 درصد کل صادرات کشور و نزدیک به پنج تا 6 درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
کد مطلب: 43385
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا