گروه معادن
 
تامین تسهیلات معادن کوچک تضمین می شود
گروه معادن - مشاور شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) گفت: با امضای تفاهم نامه احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، حوزه آموزش، ایمنی، صدور ضمانت نامه و تامین تسهیلات مناسب معادن کوچک تضمین می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، علی یزدانی روز سه شنبه در حاشیه نشست کارگروه تخصصی احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در بیرجند  اظهار کرد: تفاهم نامه این کارگروه بهمن ماه 1396 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران سازمان ایمیدرو، خانه معدن، هلدینگ معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با هدف احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک منعقد شد.

وی بیان کرد: پنج هزار و 900 معدن کوچک در کشور پروانه بهره برداری دارند و بیشتر این معادن در اختیار بخش خصوصی هستند.

وی گفت: معادن بزرگ کشور بیشتر در حوزه زغال، سنگ آهن، طلا و مس بوده که در اختیار دولت هستند یا سهامدار اصلی آن سازمان تامین اجتماعی است.

یزدانی اظهار کرد: یکی از ویژگی های معادن کوچک استقرار آنها در مناطق کمتر توسعه یافته است و دولت سال گذشته در حوزه آموزش و ایمنی معادن کوچک اقدام مناسبی انجام داد.

وی گفت: با ظرفیت خوبی که در حوزه اکتشاف و بهره وری در خراسان جنوبی وجود دارد در آینده شاهد تحول در حوزه معدن استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: خراسان جنوبی در بعضی مواد معدنی مانند بنتونیت، زغال سنگ، سنگ تزئینی و ... شاخص است و این تفاهم نامه اطمینان لازم برای تضمین بازار را به همه معدن کاران استان می دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب: 43383
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا