گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیر تکنولوژی و توسعه کارخانه فولاد سفیددشت خبر داد؛
پیشرفت ۶۳ درصدی طرح فولادسازی سفیددشت
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر تکنولوژی و توسعه کارخانه فولاد سفیددشت گفت: ساخت طرح فولاد سازی سفید دشت چهارمحال و بختیاری با63 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
 
به گزارش ماین نیوز، رامین لطفی مدیر تکنولوژی و توسعه کارخانه فولاد سفیددشت در گفت‌وگو با خبرنگار بام ایران خبر؛ گفت: پروژه فولادسازی سفیددشت با ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی به‌عنوان پیشتاز پروژه های فولادسازی در بین مجموعه طرح های فولادی هفتگانه کشور قرار گرفته است.

رامین لطفی افزود: با توجه به روند اجرایی مطلوب این پروژه تا اواخر امسال (۱۳۹۷) تکمیل و راه اندازی شود.

وی گفت: این مجتمع در سه فاز شامل ساخت واحد احیا مســتقیم، واحد فولادسازی و واحد زیرساخت و جنبی و پشتیبانی در نظر گرفته شده است.

لطفی گفت: فــاز نخست (واحــد احیا مســتقیم) بــه عنوان نخستین طرح از مجموع هفت طرح فولاد استانی کشور در آبان پارسال به بهره برداری رسید و فــاز دوم این مجتمع (واحد فولادســازی) پس از وقفه چندساله، با حمایت فولاد مبارکه پس از بهره برداری واحد احیای مستقیم آغاز شد. وی افزود:فــاز ســوم این شرکت،شامل ایجاد واحد زیرســاخت، جنبی و پشــتیبانی این شــرکت اســت که وظیفه تأمین زیرســاخت‌های موردنیاز و احداث ســاختمان‌های جنبی موردنیاز واحد احیا و فولادسازی را بر عهده دارد.

مدیر تکنولوژی و توسعه کارخانه فولاد سفید دشت با اشاره به استفاده بهینه از آب در شرکت فولاد سفیددشــت، گفت: برنامه ریزی برای ساخت تصفیه خانه پساب صنعتی و بهداشتی و استفاده از آن به جای اســتفاده از منابع آب شــرب، یکی از اقدامات اجرایی برای کمک به منابع آب کشــور است.

لطفی گفت:در عملیــات ســاخت فاز دوم (واحد فولادسازی)، حدود ۲۵۰ نفر مشغول کار هستند و پس از راه اندازی نیز برای ۳۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
کد مطلب: 43356
 
مرجع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا