گروه معادن سرب و روی
 
سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد ریالی کالسیمین در بازیافت پسماند کارخانه‌های روی
گروه معادن >سرب و روی - مدیرعامل شرکت کالسیمین گفت: امکان بازیافت پسماند کارخانه‌های روی با تکنولوژی جدید با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد ریالی فراهم شد.
 
به گزارش ماین نیوز، امیر رحیمی اظهار داشت: طی یک سال اخیر طرح های بزرگی در راستای اهداف زیست محیطی اجرا شده که مهمترین آنها، پروژه تولید محصول از طریق بازیافت پسماندهای مجتمع روی دندی با به کارگیری تکنولوژی های جدید است که در قالب احداث بزرگترین کارخانه تولید کنسانتره روی از بازیافت پسماندهای ۲۰ ساله به روش BZS راه اندازی شده است.

به گفته وی، هزینه طراحی و ساخت این کارخانه بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال است که طی ماه های اخیر در مرحله بهره برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به طراحی و ساخت دو سیستم غبارگیر و نصب آن در خروجی دودکش های واحد ذوب دو کارخانه روی زنجان و دندی با هزینه ۵٫۵ میلیارد ریالی با هدف کنترل و کاهش آلاینده های خروجی از واحد ریخته گری، گفت: با استناد به نتایج پایش های خوداظهاری انجام شده توسط آزمایشگاه های معتمد سازمان محیط زیست، تمام پارامترهای کیفی خروجی این دو سیستم راه اندازی شده کاملا به مقادیر کمتر از حد مجاز مربوطه تنزل یافته است.

رحیمی افزود: در راستای حفظ و توسعه فضای سبز طی سال های اخیر حدود ۴۰ هکتار در محدوده کارخانه‌های زنجان و دندی، فضای سبز و درختکاری ایجاد شده و بیش از هزار اصله درخت جهت توسعه فضای سبز در حال کاشت است.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی ۶ سیستم ایمهاف تانک و یک سیستم لجن فعال برای جمع آوری و تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانه تغلیظ مجتمع دندی طی سالهای اخیر گفت: آخرین پروژه مهمی که در این حوزه عملیاتی شده طرح تصفیه فاضلاب انسانی متمرکز بیولوژیکی کارخانه‌ها است.

وی اظهارکرد: در راستای مدیریت آب های سطحی و کنترل انتشار آلودگی ها، پروژه جمع آوری روان‌آبها و زه آبهای سطحی محوطه کارخانه های مجتمع دندی با صرف هزینه ای بالای سه میلیارد ریال به اتمام رسیده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
کد مطلب: 43225
 
مرجع : رادیو سهام