گروه معادن زغال‌سنگ
 
دبیر انجمن اعلام کرد:
رویدادی مرتبط با ذوب آهن؛ نحوه جدید قیمتگذاری زغالسنگ و معافیت یک درصدی
گروه معادن >زغال‌سنگ - دبیر انجمن زغال سنگ با اعلام اینکه زمان اعمال نرخ جدید زغالسنگ از اول مهر ۹۶ است، از نحوه جدید تعیین قیمت در سال آینده و معاف شدن معادن زغالسنگ از پرداخت یک درصد فروش خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید صمدی با اشاره به جلسه اخیر فعالان معادن زغال سنگ با تعدادی از نمایندگان مجلس در کمیسیون اقتصادی گفت: معادن زغالسنگ از پرداخت یک درصد فروش قانون بودجه سال 97 و قانون برنامه ششم بعنوان عوارض معاف شدند.

وی با بیان اینکه تاریخ اعمال نرخ جدید زغالسنگ در سال 96 از اول مهرماه 96 است، افزود: برای واقعی کردن قیمت زغال سنگ از ابتدای سال 97 هیئتی متشکل از ذوب آهن ، هیئت مدیره انجمن زغالسنگ ایران، وزارت صنعت و کارشناسان بی طرف باتوجه به قیمت جهانی و شرایط کیفی زغالسنگ ایران قیمت جدید را مشخص و دو وزارتخانه صنعت و کار ملزم به اجرای آن هستند.

این دبیر ادامه داد: باتوجه به لزوم توسعه و بازسازی معادن زغال سنگ و به روزکردن تکنولوژی استخراج معادن مقرر شده اقدامات لازم جهت استفاده معادن زغالسنگ از صندوق توسعه ملی فراهم شود.

صمدی با اشاره به اینکه برای بالا بردن ضریب ایمنی معادن زغالسنگ مقرر شده وزارت صنعت به تعهدات خود در زمینه کمک به ایمنی معادن از طریق خرید تجهیزات ایمنی وارسال آن به معادن زغالسنگ اقدامات لازم را انجام دهد، تصریح کرد: خوشبختانه اولین محموله صادارت زغال سنگ به چین انجام شده که این موضوع برای معادن زغال سنگ بسیار قابل اهمیت است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۹
کد مطلب: 43203
 
مرجع : بورس پرس