گروه معادن زغال‌سنگ
 
بعد از وزیر صنعت و برای افزایش ۱۳ درصدی قیمت ذغال سنگ:
پورابراهیمی هم از مدیرعامل ذوب آهن درخواست اعمال قیمت جدید ذغال سنگ کرد
گروه معادن >زغال‌سنگ - بعد از وزیر صنعت، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم از مدیرعامل ذوب آهن خواست تا افزایش ۱۳ درصدی قیمت ذغال سنگ را از اول مهر سال جاری اعمال کند.
 
به گزارش ماین نیوز،در پی بروز اختلافات مربوط به اعمال افزایش قیمت 13 درصدی ذغال سنگ بین انجمن زغال سنگ و ذوب آهن، محمد شریعتمداری وزیر صنعت زمان اجرای قیمت ها را ابتدای مهر سال 96 اعلام کرد اما ذوب آهن معتقد به اجرا در سه ماه چهارم سال است.

این درحالی است که انجمن ذغال سنگ تاکید دارد به دو دلیل رشد 70 درصدی قیمت جهانی و افزایش 40 درصدی محصولات ذوب آهن، قیمت فروش ذغال سنگ باید افزایش یافته و از نیمه اول سال 96 هم اجرایی شود. بنابراین علاوه بر وزیر صنعت ، دست به دامن رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم شده بود و 24 بهمن نامه ایی ارسال و درخواست کمک کرده بود.

حال بعد از گذشت حدود یک ماه ، پورابراهیمی در واکنش به درخواست انجمن، امروز نامه ایی به مدیر عامل ذوب آهن نوشت و اعلام کرد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد در خصوص اعمال نرغ ذغال سنگ در سال 96 و نیز با توجه به ابلاغ وزیر محترم صنعت، در خصوص اعمال افزایش نرخ ذغال سنگ کنتسانتره از ابتدای مهر سال 96 ، عدم اجرای آن مشکلات بسیار زیادی را برای فعالان این صنعت ایجاد کرده و با توجه به نامه 20 اسفند آن شرکت ، به اطلاع می رساند عدم اعمال افزایش نرخ سال 96 در سال 97 جدای از ایجاد مشکلات عدیده در صنعت ذغال سنگ کشور ، از نظر مقررات و ضوابط اجرا توسط سازمان بورس برای انتقال به سال مالی بعد نیست. بر این اساس امید است دستور فرمایید اقدام لازم جهت اجرای ابلاغیه قانون مذکور در سال 96 انجام شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۷
کد مطلب: 43171
 
مرجع : بورس پرس