گروه معادن
 
عرضه اینترنتی «زمستان یورت» شروع شد
گروه معادن - عرضه اینترنتی مستند جنجالی «زمستان یورت» که روایتی است از مشکلات و مسائل کارگران جانباخته معدن یورت و وضعیت کارگران فعلی آن می‌پردازد، آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، عرضه اینترنتی مستند جنجالی «زمستان یورت» که روایتی است از مشکلات و مسائل کارگران جانباخته معدن یورت و وضعیت کارگران فعلی آن می‌پردازد، آغاز شد.

بنابراین گزارش، مستند «زمستان یورت» که به کارگردانی میلاد میرزاباقری و تهیه کنندگی علی دهقان در مدرسه سینمایی عمار تولید شده است، جایزه ویژه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش نقد درون گفتمانی را هم در کارنامه دارد. این مستند علاوه بر بیان و پیگیری مسائل کارگران معدن یورت، نقش فعالان عدالتخواه برای جلوگیری از تکرار چنین وقایعی را بررسی می کند.

علاقمندان جهت تهیه و خرید این مستند، می توانند از طریق لینک yon.ir/yortاقدام کنند و یا به کانال تلگرامی عماریار @AmmarYar_ir مراجعه کنند.

گفتنی است در روزهای اخیر، با کارشکنی برخی مسئولان، از اکران این مستند برای اهالی هنر و رسانه، در استان گلستان، جلوگیری شده بود. همچنین حدود یک ماه پیش نیز با دستور شورای تأمین شهرستان آزادشهر گلستان، از اکران این مستند در این شهر جلوگیری شده بود.

لازم به ذکر است معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر، اردیبهشت ماه سال جاری دچار حادثه شد که طی آن ۴۳ نفر از کارگران معدن جان باختند و بیش از ۴۰۰ نفر، مصدوم شدند. بعد از این حادثه برخی از کارگران معدن که نسبت به پرداخت نشدن حقوقشان و مسائل دیگر معدن، معترض بودند، اخراج شده‌اند.

علی‌رغم پیگیری‌هایی که از طرف خانواده‌های معدنچیان و برخی مسئولان صورت گرفته مبنی بر شهید اعلام شدن کارگران جانباخته، تاکنون، خبری در این باره نشده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب: 43167
 
مرجع : خبرگزاری فارس