گروه معادن ساير حوزه ها
 
چین مجوز سرمایه‌گذاری استخراج اورانیوم روسیه را گرفت
گروه معادن >ساير حوزه ها - شرکت روس‌اتم روسیه قرار است با همکاری صندوق سرمایه‌گذاری چین و روسیه توسعه منطقه‌ای پروژه استخراج اورانیوم در غرب این کشور را اجرا کند.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از راشاتودی، شرکت هسته‌ای دولتی روسیه به نام روس‌اتم قرار است با صندوق سرمایه‌گذاری چین و روسیه برای توسعه منطقه‌ای یک پروژه استخراج اورانیوم در غرب این کشور همکاری کند.

ارزش این پروژه ۳۲۵ میلیون دلار برآورد شده و زیرنظر دو شرکت تابعه روس‌اتم اجرا خواهد شد.

بخش قابل‌توجهی از منابع مالی موردنیاز این پروژه توسط شرکت ملی هسته‌ای چین، تأمین خواهد شد و مابقی آن از سوی صندوق سرمایه‌گذاری چین و روسیه ارائه می‌شود. به عبارت دیگر ۲۸۲ میلیون دلار از ۳۲۵ میلیون دلار موردنیاز برای این پروژه از سوی چینی‌ها تأمین می‌شود.

قرار است تا سال ۲۰۲۳، ۴۰ هزار تن اورانیوم یک معدن در غرب روسیه در قالب این پروژه استخراج شود و ظرفیت این پروژه قرار است به سالانه استخراج ۸۵۰ هزار تن سنگ اورانیوم برسد.

سرگی گلازیف، مشاور رئیس‌جمهور روسیه، اعلام کرد: دو طرف معتقدند که این پروژه اولین اقدام در راستای گسترش همکاری‌ها خواهد بود. من فکر می‌کنم اجرای این طرح به ایجاد یک مکانیزم برای سرمایه‌گذاری عمومی مشترک بین دو کشور منجر شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب: 43163
 
مرجع : خبرگزاری فارس