گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
وزیر صنعت خبر داد
کشف ۱.۵ میلیارد تن ذخایر فلزی جدید/دسترسی مطلوب به امکانات فنی و ماشین آلات معدنی نداریم
گروه تجهيزات و ماشين آلات - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دسترسی مطلوبی به ماشین آلات و امکانات فنی مناسب در حوزه اکتشاف و استخراج بخش معدن وجود ندارد.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی از اطلس نقشه‌های پتانسیل‌دار مواد معدنی کشور اظهار داشت: برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی باید زیربناهای لازم در حوزه تأمین مالی و سرمایه گذاری در فضای کسب و کار فراهم شود تا ریسک سرمایه‌گذاری کاهش یابد.

وی تصریح کرد: درک صحیح از ماهیت و چگونگی توزیع مواد معدنی در سطح کشور یکی از نیازمندی‌های اولیه اطلاعاتی است و برای توسعه فعالیت های معدنی باید اطلاعات دقیقی داشته باشیم.

شریعتمداری با بیان اینکه با تهیه اطلس نقشه های پتانسیل دار مواد معدنی کشور اطلاعات دقیق تری برای توسعه فعالیت های معدنی خواهیم داشت، افزود: با همکاری نظام بانکی و دسترسی به منابع بودجه عمومی در توسعه اقتصاد کشور و پرداخت بخشی از سود تسهیلات صنایع معدنی می توان به توسعه بخش معدن دست یافت.

وزیر صنعت در ادامه از شناسایی ۴۰۰ محدوده امیدبخش معدنی در کشور خبر داد و گفت: ۱.۵ میلیارد تن ذخیره فلزی جدید در کشور کشف شده و ۳ میلیارد تن ظرفیت جدید ذخایر فلزی نیز در دست بررسی است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
کد مطلب: 43125
 
مرجع : خبرگزاری فارس