گروه معادن ساير حوزه ها
 
آتش سوزی در کارخانه ای جنوب بیرجند مهار شد
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: آتش سوزی مخزن مازوت کارخانه اکسید منیزیم شهرستان سربیشه در جنوب بیرجند با تلاش نیروهای آتش نشانی مهار شد.
 
به گزارش ماین نیوز،علی حسینیرا افزود: آتش سوزی در کارخانه اکسید منیزیم شهرستان سربیشه ساعت 14 و 49 دقیقه امروز به پایگاه های آتش نشانی شهرداری بیرجند گزارش شد که نیروهای آتش نشان در کمترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: این آتش سوزی در یکی از مخازن خالی مازوت کارخانه به علت انجام عملیات جوشکاری رخ داد و حریق ساعت 15 و 30 دقیقه مهار شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند تصریح کرد: در مجاورت این مخزن خالی یک مخزن حاوی یک میلیون لیتر مازوت وجود دارد که احتمال خطر و انفجار این منبع نیز قابل پیش بینی بود ولی با تلاش آتش نشانان حرارت این مخزن نیز کاهش یافته و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

وی گفت: برای مهار این آتش سوزی 2 دستگاه خودروی آتش نشانی فوق سنگین، یک دستگاه آتش نشانی نیمه سنگین و 2 تانکر پشتیبان آب به محل حادثه اعزام شدند.

حسینی با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی نداشت گفت: هم اکنون کارشناسان در حال بررسی علت آتش سوزی و خسارت وارده هستند.

سالانه حدود 50 هزار تن انواع محصولات در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه تولید می ‌شود که از این میزان، 45 هزار تن انواع مواد اولیه صنایع نسوز و مابقی مواد اولیه صنایع کاشی و سرامیک و صنایع شیمیایی معدنی است.

این واحد تولیدی سال 1372 با سرمایه‌گذاری سه میلیون دلار و با ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن محصول به بهره برداری رسید.

شهر سربیشه به مرکزیت شهرستان سربیشه در فاصله 66 کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۲
کد مطلب: 43109
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا