گروه صنایع معدنی فولاد
 
عضو انجمن فولاد ایران گفت:
افزایش ۱۵۰ درصدی صادرات فولاد/ برجام راه تنفس را برای فولاد باز کرد
گروه صنایع معدنی >فولاد - دنیانور افزود: پس از برجام مسیر نقل و انتقال بانکی در معاملات فولاد باز شد و بر همین اساس در دو سال گذشته به ترتیب ۱۵۰ تا ۱۰۰ درصد صادرات فولادمان افزایش پیدا کرد.
 
به گزارش ماین نیوز،دنیانور مدیرعامل فولاد جنوب  گفت: خوشبختانه صادرات فولاد در دو سال گذشته رونق خوبی داشته است که این امر به سبب توافق هسته‌ای است.

وی افزود: مشکل ما تا پیش از این عدم نقل و انتقال پول بود ما مشتریان خوبی در اروپا داشتیم و آنها نیز از کیفیت کار ما راضی بودند اما چون در معامله فولادی عدد بزرگ است باید تبادل‌ها از طریق سیستم بانکی صورت بگیرد اما تا پیش از برجام ما تحریم بودیم و این امکان وجود نداشت.

دنیانور افزود: پس از برجام مسیر نقل و انتقال بانکی در معاملات فولاد باز شد و همین امر سبب شد که در دو سال گذشته ما به ترتیب ۱۵۰ تا ۱۰۰ درصد صادرات فولادمان افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: اکنون اصلی ترین صادرکنندگان ما به اروپا، فولاد خوزستان ، هرمزگان و مبارکه است. این در حالی است که تولید سالیانه ما نزدیک به ۲۲ تن است البته حوزه فولاد بسیار وسیع است و ما تولید کننده همه محصولات فولادی نیستیم به همین سبب سالانه نزدیک به ۲.۵میلیون تن نیز واردات داریم که شامل ورق‌های کمتر از ۲ میلیمتر و تیرآهن‌های H بزرگ است.

وی در خصوص وضعیت آینده فولاد کشور گفت: اصلی‌ترین برنامه ما حفظ بازارهای صادراتی است الان اروپا و شرق آسیا مشتریان اصلی ما هستند. بازار فولاد اروپا نزدیک به ۴۰۰ میلیون تن در سال نقل و انتقال دارد که اگر ما بتوانیم همین وضعیت امروز را حفظ کنیم کار بزرگی انجام داده‌ایم.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۹
کد مطلب: 43107
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا