گروه معادن
 
خلج طهرانی از افتتاح طرح های جدیددر سال 97 خبر داد
« منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس» برنده دریافت جایزه بهره وری
گروه معادن - «منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس» در پنجمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران، موفق به دریافت جایزه بهره وری تحت عنوان «تقدیرنامه سه ستاره برای تلاش‌گران بهره‌وری» شد.
 
به گزارش ماین نیوز، حسن خلج طهرانی، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، در حاشیه این مراسم اظهار داشت: کسب این تقدیرنامه، تقدیر از تلاش همه همکاران فعال در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس است که با جدیت کامل به توسعه آن کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: شرایط کنونی کشور اجازه بازگشت به عقب را نمی‌دهد و بدون شک، همه برنامه‌ریزی‌ها باید برای پیشرفت‌های بیشتر در آینده صورت گیرد. امیدواریم با کمک همکاران و حمایت ایمیدرو بتوانیم چشم‌انداز مناسبی را طرح‌ریزی کرده و به سوی آن حرکت کنیم.

طهرانی با اشاره به نقش منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس برای جذب سرمایه تصریح کرد: بخش بیشتر توسعه صنایع به مسائل مالی باز می‌گردد و دستیابی صحیح به آن نیازمند برنامه‌ریزی صحیح است، اما اراده و تلاش سازمان‌ها و افراد داخل آن و نیز اقدامات لازم برای پیشبرد اهداف، به روند توسعه در کنار تامین مالی مناسب کمک می‌کند.

وی افزود: فراهم کردن شرایط و زیر ساخت‌های لازم باعث می‌شود تا سرمایه‌گذار به سرمایه‌گذاری در حوزه مورد نظر تمایل پیدا کند و البته در این مسیر، دستیابی به منافع مالی را نیز در نظر می گیرد. از این رو، ایجاد فضای مناسب و دادن اطمینان خاطر به سرمایه‌گذار برای بازگشت سرمایه، باعث می‌شود تا او تامین منابع را با خاطر آسوده عهده‌دار شود و در توسعه مناطق ویژه، سرمایه‌گذاری مناسبی انجام دهد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس بیان داشت: طرح های مختلف زیرساختی در بخش آب، برق و گاز در حال اجراست که در سال 97 به بهره برداری خواهند رسید.
طهرانی با مثبت ارزیابی کردن حضور رئیس جمهور در این منطقه، گفت: حضور دکتر روحانی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، منجر به آشنایی بیشتر سازمان‌های تصمیم‌گیرنده بزرگ کشور با این منطقه شده است.

وی ادامه داد: با حضور رئیس جمهور، طرح های مختلفی از جمله طرح «صبا فولاد خلیج فارس» به بهره‌برداری رسید. این طرح سال‌ها به طول انجامیده و بارها متوقف شده بود اما در دولت یازدهم فعالیت خود را از سر گرفت. موضوع دیگر اینکه طی این مدت همتی، استاندار هرمزگان با نکته‌سنجی و تلاش فراوان، پی‌گیر مسائل توسعه صنعتی استان بوده است که نمونه آن، معرفی سرمایه‌گذران حرفه‌ای به منطقه ویژه و نیز پیگیری مشکلات آن‌ها بوده است.

بنا به این گزارش، پنجمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران روز دوشنبه با شعار «بهره وری بنیان رقابت پذیری در اقتصاد مقاومتی» در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 43088
 
مرجع : ایمیدرو