گروه معادن زغال‌سنگ
 
رئیس هیئت مدیره شرکت زغال‌سنگ کرمان عنوان کرد
مطالبه ۶۰۰ میلیارد ریالی زغال‌سنگ کرمان از ذوب آهن اصفهان
پرداخت بدهی برابر با رفع بسیاری از مشکلات کارگران
گروه معادن >زغال‌سنگ - رئیس هیئت مدیره شرکت زغال‌سنگ کرمان یکی از مشکلات این شرکت را عدم پرداخت مطالبات توسط تنها مشتری این شرکت عنوان کرد و گفت: مطالبات زغال‌سنگ کرمان از ذوب‌آهن اصفهان بالغ بر 600 میلیارد ریال است که اگر پرداخت شود بسیاری از مشکلات موجود جامعه کارگری برطرف می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز،مهدی یوسف‌الهی عصر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات صنعت زغال‌سنگ در زرند بر ضرورت اجرای طرح‌های توسعه‌ای شرکت زغال‌سنگ کرمان تاکید کرد و اظهار داشت: مهمترین مشکل شرکت زغال‌سنگ زرند، فرسودگی تجهیزات و تکنولوژی پایین در این شرکت است.

رئیس هیئت مدیره شرکت زغال‌سنگ کرمان ادامه داد: متاسفانه تکنولوژی موجود در این کارخانه قدیمی و با تکنولوژی روز دنیا فاصله زیادی داشته و به همین دلیل راندمان کار در این جا بسیار پایین است که اگر مجاهدت و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان و مدیران سخت‌کوش این مجموعه را شاهد نبودیم، قطعا با بحران روبرو می‌شدیم.

وی یکی دیگر از مشکلات شرکت زغال‌سنگ کرمان را عدم پرداخت مطالبات توسط تنها مشتری این شرکت عنوان کرد و گفت: مطالبات زغال‌سنگ کرمان از ذوب‌آهن اصفهان بالغ بر 600 میلیارد ریال است که اگر پرداخت شود بسیاری از مشکلات موجود جامعه کارگری برطرف می‌شود.

یوسف‌الهی مداخله دولت و اصلاح برخی قوانین موجود در حوزه بیمه و مالیات توسط مجلس را برای نجات صنعت زغال‌سنگ بسیارضروری و با اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید نگاه ویژه‌ای به صنعت زغال‌سنگ داشته باشند تا این صنعت در کشور تقویت شده و کارآمد باشد.

امیری نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی، خنجری فرماندار زرند و جمعی از مسوولان مربوطه از بخش‌های مختلف کارخانه زغالشویی زرند بازدید کرده و در جریان آخرین وضعیت آن قرار گرفتند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 43086
 
مرجع : خبرگزاری فارس