گروه بورس سهام و فلزات
 
بازگشت بانک بورسی بعد از تعدیل مثبت/برنامه "کاما" برای خرید ۵۰ درصد "کروی"
گروه بورس سهام و فلزات - بانک خاورمیانه بعد از ارایه توضیح درباره علت تعدیل ۱۵ درصدی سود آماده بازگشایی امروز نماد شد و معدنی باما هم از برنامه حضور در عرضه بلوک ۵۰ درصدی توسعه معادن روی ایران خبر داد .
 
به گزارش ماین نیوز، بانک خاورمیانه که با سرمایه 600 میلیارد تومانی در بورس حضور دارد ، دیروز به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت با توقف نماد روبرو و حداکثر تا ساعت 10 امروز آماده بازگشت به تابلو با محدودیت دامنه نوسان شد.

در این رابطه، "وخاور" اعلام کرد با توجه به نتایج عملکرد واقعی 11 ماهه و پوشش کامل آخرین پیش بینی سود خالص، پیش بینی سود هر سهم حدود 15 درصد افزایش می یابد که ناشی از کاهش هزینه پول سپرده های سرمایه گذاری در 5 ماه منتهی به پایان بهمن و افزایش درآمد کارمزد ناشی از فعالیت های بین الملل بانک و صدور ضمانتنامه ها و سایر عملیات های کارمزدی است.

شرکت معدنی باما هم از برنامه حضور در عرضه بلوک 50 درصدی توسعه معادن روی ایران خبر داد .

این شرکت در نظر دارد در قالب کنسرسیومی متشکل از "کاما" با 18.5 درصد و شرکت ذوب روی اصفهان با 7.5 درصد مجموعا 26 درصد سهم این شرکت و شرکت تابعه و در صورت پذیرش درخواست توسط سازمان بورس در مزایده 20 اسفند حضور داشته باشد.

براساس این گزارش، شرکت افق نیلی خلیج فارس اصالتا" و وکالتا" از طرف شرکت های خدماتی آینده نگر مهر، سرمایه گذاری مهر اقتصاد و نگین رویال ساحل ، اقدام به عرضه بیش از یک میلیارد و 207 میلیون و 810 هزار سهم "کروی" می کند.

بهای هر سهم این واگذاری 6614 ریال است که به صورت نقد و اقساط 5 ساله از سوی کارگزاری مهر اقتصاد در بورس تهران انجام خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 43084
 
مرجع : بورس پرس