گروه صنایع معدنی فولاد
 
معاون وزیر صنعت: ۱۰۴هزارمیلیاردریال برای طرح های جاری معدنی نیاز است
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اجرای طرح‌های کنونی معدنی و صنایع معدنی نزدیک به 104 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز است و باید تا پایان این طرح ها تامین سرمایه ادامه یابد.
 
به گزارش ماین نیوز، «مهدی کرباسیان» در نخستین جلسه هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: باید طرح‌های جدید اکتشاف به طور جدی پیگیری شود تا ذخایر جدید به دست آید. در این زمینه استفاده از فناوری‌های نوین اهمیت زیادی دارد.

وی که رییس هیات عامل ایمیدرو است، تاکید کرد صندوق بازنشستگی مس یک موضوع مهم در شرکت مس است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی عنوان کرد: باید با اتخاذ سیاست‌هایی صندوق را با آرامش و به دور از مخاطرات مدیریت کنیم و با کانون بازنشستگان نیز تعامل داشته باشیم.

** تبدیل شرکت مس به هلدینگ باید دوباره بررسی شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تبدیل شرکت مس به یک هلدینگ با دو یا سه زیر مجموعه نیز باید دوباره بررسی شود.

کرباسیان تاکید کرد مدیریت شرکت باید با مجتمع ‌ها و نمایندگان مناطق تعامل داشته باشد و افزود: با توجه به ترکیب سهامداران (سهام عدالت، شستا و دولت) باید منافع کشور و مردم دیده شود و همه این اقدام ها باید با لحاظ کردن منافع ملی و اقتصادی شرکت انجام شود.

چهارم اسفندماه با تصمیم هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران، «محمدرضا بنی اسدی راد» به عنوان مدیرعامل جدید شرکت انتخاب شد.

بنی اسدی راد پیش از این هشت سال مدیریت شرکت کاوه جنوب کیش را که زیرمجموعه هلدینگ کاوه پارس است، به عهده داشت.

دوازدهم تیرماه 1351 شرکت سهامی معادن مس سرچشمه کرمان تشکیل و در سال 1355 به شرکت ملی صنایع مس ایران تغییر نام داد که دربرگیرنده همه فعالیت های معادن مس کشور است.

این شرکت، استخراج و بهره برداری از معادن مس، تولید محصولات پر عیار سنگ معدن و محصولات مسی نظیر کاتد، اسلب، بیلت و مفتول هشت میلیمتری را بر عهده دارد.

معادن مس سرچشمه و میدوک در کرمان و معدن مس سونگون در آذریایجان شرقی از مهمترین معادن مس کشور به شمار می‫رود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 43076
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا