گروه معادن زغال‌سنگ
 
معوقات حقوق کارگران ذغالسنگ تا پایان اسفند پرداخت می شود
گروه معادن >زغال‌سنگ - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری های انجام شده معوقات حقوق و عیدی کارگران ذغالسنگ در استان کرمان تا پایان اسفند پرداخت می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا پورابراهیمی در نشست رفع مشکل مطالبات شرکتهای ذغالسنگ کشور اظهار کرد: به منظور بهبود وضعیت مالی شرکت های ذغالسنگ، مقرر شد افزایش قیمت ذغال از ابتدای مهرماه سال 96 تا پایان سال اعمال گردد و پرداخت مابه التفاوت سه ماهه (مهر، آبان و آذر) در پایان سال و پرداخت مابه التفاوت سه ماهه (دی، بهمن و اسفند) در اردیبهشت ماه سال آینده پرداخت شود.

پورابراهیمی در خصوص این مصوبه گفت: پرداخت های ذوب آهن از محل افزایش قیمت به شرکتهای ذغالسنگ باعث بهبود وضعیت مالی این شرکتها در پایان امسال خواهد شد.

وی دومین مصوبه این جلسه را پرداخت تمامی مطالبات جاری (به غیر از سنواتی) شرکت ذغالسنگ کرمان توسط ذوب آهن دانست و افزود: مقرر شد حداقل 50 درصد از مطالبات سنواتی نیز توسط شرکت ذوب آهن به شرکت ذغالسنگ کرمان پرداخت گردد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به گزارش خوب و جامع مدیرعامل ذوب آهن در جلسه مبنی بر نیاز این شرکت به ذغال به منظور افزایش تولید و سرمایه گذاری انجام شده جهت آغاز بهره برداری از کارخانه کک سازی شماره 2 ذوب آهن در سال آینده گفت: این افزایش نیاز (به میزان یک میلیون تن) و کسری فعلی شرکت ذوب آهن (200 هزار تن) و نیز نیاز ایجاد شده از سوی شرکتهای کک سازی میدکو در استان کرمان (به میزان یک میلیون تن) مصوب شد تا سقف تولید شرکت ذغالسنگ کرمان توسط شرکت ذوب آهن خریداری شود و هیچگونه واردات ذغال انجام نگیرد.

نشست مشترک رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیرعامل و مدیران ارشد ذوب آهن اصفهان با حضور نماینده مردم زرند و نیز مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد کشور و مدیران عامل شرکت های ذغالسنگ کشور در محل کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۵
کد مطلب: 43045
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا