گروه معادن سنگ آهن
 
با حضور معاون اول رئیس جمهور صورت می‌گیرد
افتتاح اولین کارخانه فراوری سنگ‌آهن هماتیتی کشور در زرند
گروه معادن >سنگ آهن - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند گفت: با راه‌اندازی اولین کارخانه فراوری سنگ‌آهن هماتیتی کشور زمینه اشتغال 660 نفر ایجاد شده است که در اواخر اسفند ماه توسط معاون اول رئیس جمهور رسما افتتاح می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، علی صادق‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران از افتتاح اولین کارخانه فراوری سنگ‌آهن هماتیتی کشور در شهرستان زرند گفت و اظهار داشت: این کارخانه با ظرفیت 600 هزار تن در سال «با عیار 66 درصد» در زمینی به مساحت 50 هکتار و با سرمایه‌گذاری 137 میلیارد تومان در مدت زمان حدود 2 سال در فاصله 35 کیلومتری شمال غربی زرند در جوار معدن سنگ‌آهن جلال‌آباد احداث شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند اضافه کرد: با راه‌اندازی اولین کارخانه فراوری سنگ‌آهن هماتیتی کشور زمینه اشتغال 660 نفر ایجاد شده است که در اواخر اسفند ماه توسط معاون اول رئیس جمهور رسما افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: این کارخانه به عنوان پایلوت در کشور ساخته شده و تکنولوژی آن 100 درصد بومی است، در این واحد صنعتی عیار سنگ‌آهن 30 درصد را به کنستانتره بالای 60 درصد تبدیل می‌کند.

صادق‌زاده یادآور شد: از زمان بهره‌برداری معدن سنگ‌آهن در سال 83 تاکنون نزدیک 12 میلیون تن سنگ‌آهن باطله در کنار کارخانه سنگ‌آهن جلال‌آباد بلا استفاده دپو شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند ادامه داد: با هدف استفاده بهینه از این ضایعات و به منظور استحصال کنسانتره سنگ‌آهن بر روی باطله‌ها، احداث کارخانه تولید کنسانتره از بارهای باطله هماتیتی معدن سنگ‌آهن جلال‌آباد برای اولین بار در کشور در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این واحد صنعتی از باطله‌های موجود در جوار کارخانه سنگ‌آهن جلال‌آباد، کنسانتره 60 درصد استخراج و به چرخه تولید برگردانده میشوند، گفت: این موضوع جلوه دیگری از اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال است که در زرند اتفاق افتاد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۷
کد مطلب: 42984
 
مرجع : خبرگزاری فارس