گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
استاندار مرکزی:
شرکت هپکو همچنان در بلاتکلیفی/برگزاری مجمع عمومی؛ منوط به شناسایی مشتری مناسب برای شرکت
گروه تجهيزات و ماشين آلات - استاندار مرکزی گفت: متاسفانه تا به امروز مشتری جدید و محکمی که بتوان جایگزین صاحب سهام فعلی باشد برای شرکت پیدا نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز؛ به نقل از اراک امروز؛ مشکلات شرکت هپکو اراک از سال ۸۵ و بعد از واگذاری به بخش خصوصی، سوء مدیریت و ایجاد شرکت های مستقل از آن که سوددهی لازم را نداشتند آغاز و در سال های اخیر این مشکلات به اوج خود رسید.

قطب صنعت کشور در این سالها بارها شاهد تجمعات و اعتراضات کارگران بوده است. آخرین بار کارگران شرکت هپکو روز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه با راهپیمایی و تجمع در مرکز شهر اراک و تشکیل زنجیره انسانی به دور میدان شهدا اراک (میدان مرکزی شهر) اعتراض خود را نسبت به مشکلات این شرکت و عدم پرداخت حقوق و معوقات خود اعلام کردند.

قرار بود مجمع عمومی عادی شرکت هپکو ۲۳ بهمن ماه امسال در دفتر مرکزی شرکت در تهران برگزار شود و انتخاب اعضای هیئت مدیره این مجمع نیز در دستور کار حاضران باشد.

سیدعلی آقازاده استاندار استان مرکزی ۲۶ بهمن ماه در گفتگوی اختصاصی با اراک امروز؛ از برگزاری مجمع ظرف دو هفته آینده خبر داده بود. اکنون با گذشت دو هفته هنوز خبری از برگزاری این مجمع نشده است.

جایگزین جدید و محکمی برای صاحب سهام فعلی هپکو پیدا نشده است

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی صبح امروز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی «خیرآباد اراک» در جمع خبرنگاران درخصوص آخرین وضعیت سهامدار شرکت هپکو گفت: متاسفانه تا به امروز مشتری جدید و محکمی که بتوان جایگزین سهامدار فعلی شود برای شرکت پیدا نشده است.

آقازاده با اشاره به اینکه تمام تلاش استانداری مرکزی و سازمان خصوصی سازی در هفته‌های اخیر این بوده تا فردی انتخاب شود که از صلاحیت لازم برخوردار باشد، گفت: متاسفانه نتوانسته‌ایم تا به امروز فردی که صلاحیت لازم را داشته باشد و بتواند سهامدار این شرکت باشد را پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه افراد حقیقی و حقوقی بسیاری در این دو هفته اخیر برای خرید سهام هپکو رفت و آمدهایی به سازمان خصوصی سازی داشته‌اند، بیان کرد: ولی تا به امروز با توجه به همه مشکلات این شرکت هیچ کدام از این افراد مشتری جدی برای شرکت نبوده اند.

برگزاری مجمع عمومی هپکو منوط به شناسایی مشتری مناسب برای شرکت

استاندار مرکزی اظهار کرد: تأخیر در برگزاری مجمع عمومی شرکت به دلیل این است که فرد صلاحیت دار هنوز پیدا نشده و اگر مجمع هم برگزار شود باتوجه به شرایط موجود بی‌نتیجه خواهد بود.

آقازاده با اشاره به اینکه تا پیدا شدن سهامدار جدید، سهامدار فعلی هنوز مسئول است، گفت: همه از کارگروه ملی رفع موانع تولید تا سازمان خصوصی و مسئولان استان به دنبال سهامدار جدیدی هستند که شرایط لازم را برای احیا شرکت داشته باشد.

شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) با موقعیتی منحصر به فرد در ایران و خاورمیانه به منظور ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و ذینفعان، ساخت تولید – توزیع و پشتیبانی ماشین‌آلات راهسازی، معدنی، کشاورزی را با بهره‌گیری از منابع مدیریتی و انسانی کارآمد و متبحر، ماشین‌آلات و تجهیزات مدرن و تکنولوژی بر عهده دارد و از این طریق نقش مهمی را در اجرای پروژه های زیربنایی ایفاء می کند.

شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار در شهر اراک با هدف مونتاژ ماشین آلات راه‌سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکتهای اینترناش، پوکلین، ساکائی، دایناپاک، و لوکومو از کشورهای آمریکا، فرانسه، ژاپن، سوئد و فنلاند رسماً شروع به فعالیت نمود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به ساخت ماشین آلات راه‌سازی و معدنی در دستور کار قرار گرفت و با همکاری شرکت لیبهر آلمان طرح توسعه هپکو با مجموعه‌ای از مدرن ترین ماشین آلات، با ظرفیت تقریبی۳۰۰۰ دستگاه در سال ۱۳۶۳ آغاز شد.

این شرکت به خاطر سوء مدیریتی که از سال ۸۶ گریبانگیر آن شده است این روزها با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۸
کد مطلب: 42967
 
مرجع : دانا