گروه صنایع معدنی سیمان
 
۱۵ میلیون تن کلینکر در انبار کارخانجات ماند
سیمان گران نشده، فقط تخفیف ۳۰ درصدی حذف شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - یک کارشناس سیمان با اعلام اینکه ۱۵ میلیون تن کلینکر در انبارها مانده و مشتری ندارد، گفت: کارخانجات سیمان را گران نکرده اند فقط تخفیف ها را برداشته‌اند.
 
به گزارش ماین نیوز،علی‌محمد بُد با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت سیمان مصوب سه سال پیش است، اظهارداشت: این روزها مشکلات نقدینگی واحدهای تولیدی باعث شده با حذف تخفیف‌ها بخشی از نیاز نقدینگی خود را جبران کنند.

وی با بیان اینکه امسال تخفیف کارخانجات تا 30 درصد کمتر از قیمت مصوب سیمان بود، افزود: رقابت منفی در بازار هم عاملی شده تا تعدادی از کارخانجات با ضرر روبه رو شوند. البته باید تأکید کنم شبکه توزیعی در بخش سیمان با اشکلات زیادی همراه است و همین موضوع عاملی شده تا خرده فروشی‌ها برای کسب سود بیشتر به بهانه های مختلف قیمت‌ها را افزایش دهند این در حالی است که کارخانجات سیمان را کمتر از قیمت مصوب به آنها می‌فروشند.

این کارشناس سیمان با بیان اینکه در حال حاضر هر تن سیمان فله‌ای با قیمت 130 هزار تومان و هر تن سیمان کیسه ای با قیمت 144 هزار تومان به فروش می‌رسد، گفت: کارخانجات هر کیسه سیمان را با قیمت 7200 تومان به خرده فروشی ها عرضه می‌کنند اما آنها هر کیسه سیمان را برای سود بیشتر تا 8500 تومان به فروش می رسانند. همین موضوع باعث شده تا مردم تصور کنند سیمان گران شده است.

وی تصریح کرد: امروز 15 میلیون تن کلینکر در انبار کارخانجات مانده و مشتری ندارد. این حجم از موجودی انبارها در حالی به وجود آمده که تعدادی از کارخانجات در فصل زمستان تعطیل بوده و تولیدی نداشته‌اند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب: 42882