گروه معادن سرب و روی
 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت؛
باید حلقه های مفقوده صنعت سرب و روی کشف شود
گروه معادن >سرب و روی - رحمانی گفت : باید در صنعت سرب و روی زنجیره ارزش از اکتشاف تا محصول را ببینیم و حلقه های مفقوده را کشف کنیم.
به گزارش ماین نیوز، باید حلقه های مفقوده صنعت سرب و روی کشف شودبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، رضا رحمانی در نشست بررسی مشکلات صنعت سرب و روی که از سلسله نشستهای مشترک با تشکلهای بخش خصوصی با حضور انجمن و اتحادیه مربوطه برگزار شد، افزود : باید بر اساس مباحث کلان، راهبرد و استراتژی این صنعت را برای آینده تدوین کنیم و در زمینه مسایل صنعت سرب و روی از جمله ایجاد یا محدودیت در ایجاد واحدهای جدید یا اکتشاف تصمیم بگیریم.

وی تصریح کرد: ما در این صنعت ظرفیت صادرات تا 2 میلیارد دلار هم داریم و با افزایش صادرات در این بخش و بخشهای مشابه ، اشتغال افزایش و نوسانات ارزی کاهش می یابد.
در این نشست مشکلات واحدهای سرب و روی از جمله سهمیه بندی خاک معدن انگوران و بالا بودن قیمت خاک برای واحد های تولیدی از سوی اعضای انجمن مربوط مطرح شد.

شکوری رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی نیز پیشنهاد ایجاد کنسرسیومی متشکل از فعالان سرب و روی را برای اداره معدن انگوران ارایه داد و گفت : با ایجاد این کنسرسیوم می توان اکتشافات را توسعه داد و ذخایر جدید را برای تامین واحد های کنسانتره کشف کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب: 42872
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما