گروه معادن ساير حوزه ها
 
قاضی‌پور مطرح کرد:
سوء استفاده از مجوز صادرات شن و ماسه
گروه معادن >ساير حوزه ها - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز صادرات شن و ماسه را صادر کرده اما با عدم نظارت کافی آقایان و مسئولان گمرک خاک کشاورزی به‌جای شن و ماسه به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، نادر قاضی‌پور در خصوص جوابیه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص صادرات خاک کشاورزی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اظهار داشت: با خبرنگار ما مصاحبه‌ای را در خصوص صادرات خاک کشاورزی به کشورهای خلیج فارس به‌جای شن و ماسه انجام دادم که مشاهده کرده‌ام جوابیه وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس قانون در خبرگزاری ما منتشر شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مصاحبه خود نگفته‌ام که وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز صادرات خاک کشاورزی را صادر کرده بلکه اعلام کرده‌ام که این وزارتخانه مجوز صادرات شن و ماسه را داده است، گفت: آقایان خلاف کرده و مسئولان گمرک نیز نظارت کافی را نداشته‌اند و به‌جای شن و ماسه خاک کشاورزی صادر شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 120 معدن بزرگ زغال سنگ در کشور وجود دارد که حق و حقوق دریافت نکرده‌اند، ادامه داد: کارخانجات داخلی زغال سنگ استخراج شده را خریداری نمی‌کنند و اقدام به واردات می‌کنند و این محصول شروع به خودسوزی و تخریب محیط زیست می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه فولاد مبارکه و ذوب آهن نیاز زغال سنگ خود را از کشورهای دیگر وارد می‌کنند، خاطرنشان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌جای اینکه به من جواب دهد از بروز چنین خیانت‌هایی جلوگیری کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب: 42851
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت