گروه معادن زغال‌سنگ
 
حل مشکل زغال سنگ با ورود بخش خصوصی
گروه معادن >زغال‌سنگ - استاندار کرمان گفت: در صورت تامین نقدینگی لازم، واگذاری معادن غیرفعال و مشارکت بخش خصوصی، مشکلات معادن زغال سنگ استان حل خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا رزم حسینی استاندارکرمان در جلسه بررسی و رفع مشکلات معادن زغال سنگ و کارکنان آن‌ها با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان، گفت: با تامین نقدینگی ۱۰۰ میلیارد تومانی، واگذاری معادن غیرفعال و مشارکت بخش خصوصی در بهره برداری از معادنی که کمتر از ظرفیت فعالند، می‌توان مشکلات بخش زغالسنگ استان را حل کرد.


وی با اشاره به این که به دلیل فقر تکنولوژی، قیمت تمام شده زغال سنگ در کشور ما بالا است، اظهارکرد: آمادگی لازم برای تامین اعتبارات لازم از محل صندوق توسعه ملی برای مشارکت بخش غیردولتی فراهم است.


سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان نیز در این جلسه با اشاره به این که معیشت اکثر اهالی مناطق کوهبنان و راور از طریق کار در معادن زغال سنگ است، گفت: سپاه آمادگی کامل برای کمک در امر بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله را دارد و به همین منظور مشارکت در بازسازی شهر کوهبنان به سپاه ثارالله استان کرمان، روستای جور به سپاه استان یزد و منطقه کوهساران راور به سپاه استان خراسان جنوبی سپرده شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب: 42842
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان