گروه صنایع معدنی فولاد
 
تولید آزمایشی گندله‌سازی فولاد خراسان آغاز شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان با پشت سر نهادن موفقیت آمیز نخستین تولید آزمایشی خود، اولین محصول گندله خود را تولید کرد.
به گزارش ماین نیوز، سیدحسین احمدی مدیرعامل این مجتمع عنوان کرد: راه اندازی کوره و تجهیزات اصلی کارخانه گندله‌سازی «مجتمع فولاد خراسان» دوشنبه 16 بهمن ماه با موفقیت انجام و این حلقه مهم از زنجیره تولید فولاد در شرق کشور آماده تولید رسمی محصول استراتژیک گُندله سنگ آهن شد.

وی افزود: تست سرد تجهیزات با موفقیت انجام شد و پس از پشت سرنهادن تقریبی یک ماه از روشن نمودن کوره اصلی و رسیدن آن به دمای مورد نیاز، تجهیزات اصلی آن، به ویژه کوره پخت گندله زیر بار قرار گرفت و نخستین محصول گندله آزمایشی در این کارخانه تولید گردید.

احمدی بیان کرد: به این ترتیب کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان، آماده راه‌اندازی رسمی و ورود به مدار تولید شده است تا همان گونه که مدیر عامل این شرکت بارها تاکید کرده، استراتژی تکمیل زنجیره تولید «از معدن تا محصول نهایی» حلقه‌های پایانی خود را تکمیل کند.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان افزود: تولید گندله از کنسانتره سنگ آهن یکی از نیازهای اصلی ما برای پایدار نمودن تولید فولاد است و در حال حاضر این ظرفیت مهم در منطقه به فعلیت رسیده است.

کارخانه گندله‌سازی این شرکت با نرخ تولید اسمی 336 تن در هر ساعت و فعلی 110 تن در ساعت، گندله را از کنسانتره سنگ آهن استحصال خواهد کرد که نتایج راه‌اندازی آزمایشی حاکی از کامل و آماده به کار بودن همه تجهیزات برای رسیدن به ظرفیت تولید است. هچنین برای ساخت کارخانه گندله‌سازی فولاد خراسان با ظرفیت تولید سالانه 2.5 میلیون تن گندله، 5000 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این مجتمع صورت گرفته و دست کم 500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال خواهد کرد.

گفتنی است، راه‌اندازی رسمی این کارخانه ظرف روزهای آتی با حضور مقامات عالی کشور صورت می‌گیرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 42752
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا